Mamy prawie 500 poradników i rankingów oraz około 10 tyś. ocen produktów!

Logo strony Strefa Zakupowa
Rejestruj
Zmień czcionkę:

Ludzie

Znajdziesz tutaj krótkie biografie ludzi, którzy przyczynili się do rozwoju nauki na świcie. Często będą to osoby, które z różnych przyczyn zostały zapomniane przez historię, jednak ich wkład w kształt obecnego świata jest nie do przecenienia.  

Jacek Karpiński - geniusz informatyki XX w.

Jacek Karpiński

Jacek Karpiński, to jeden z najbardziej niedocenionych naukowców w historii Polski i świata. Niestety, ale geniusz tego człowieka napotkał na swojej drodze niechęć, a wręcz wrogością ówczesnych władz PRL oraz III RP. Dlatego obecnie wynalazki Karpińskiego możemy podziwiać jedynie w Muzeum Techniki w Warszawie, a mogło być tak pięknie …

Czytaj więcej...

Nikola Tesla - legenda świata nauki

Nikola Tesla

Czasami bywa tak, że pamięć o genialnych wynalazcach ginie w mrokach historii i to pomimo tego, iż ich wkład w rozwój naszej cywilizacji jest nie do przecenienia. Do grona trochę zapomnianych przez nas naukowców można zaliczyć Nikole Teslę.

Czytaj więcej...

Jan Szczepanik, zapomniany geniusz

Portret Jana Szczepanika

Gdyby poprosić przeciętnego Polaka, aby przytoczył przykłady kilku największych wynalazców XX wieku, to mało kto wymieni wśród nich jakiekolwiek polskie nazwisko. Duża w tym zasługa naszego szkolnictwa, które ma nieuzasadnione opory w pokazywaniu dokonań naszych rodaków, a nie ma się naprawdę czego wstydzić.

Czytaj więcej...