Mamy prawie 500 poradników i rankingów oraz około 10 tyś. ocen produktów!

Logo strony Strefa Zakupowa
Rejestruj
Zmień czcionkę:

Nowe technologie

Świat ciągle się zmienia. Urządzenia, które jeszcze niedawno mogliśmy oglądać tylko w filmach fantastyczno - naukowych, dziś są jak najbardziej realną rzeczywistością. W kategorii tej postaram się śledzić nowe urządzenia pojawiające się na rynku, a które korzystają z tzw. nowoczesnej technologii. Zapraszam do czytania!

Technologie przyszłości

Technologie przyszłości

Technologia wokół nas zmienia się w niezwykle szybkim tempie. Jeszcze 15 lat temu telefony komórkowe z monochromatycznym ekranem były synonimem nowoczesności. Obecnie urządzenia tego typu dysponują już wydajnością kilkuletniego komputera!

Czytaj więcej...

Nowe technologie w odzieży i ciele?

Technologie w odzieży i ciele

Nowe technologie coraz bardziej ingerują w nasze życie stając się wręcz częścią nas samych – i to dosłownie. Przykładem mogą być ubrania naszpikowane elektroniką bądź chipy wszczepiane pod skórę. Niektóre rozwiązania z pewnością są tylko pewnego rodzaju ciekawostką. Inne z kolei mogą ułatwić nam codzienne życie. Wśród tych technologii znajdą się też być może takie, które Cię trochę przerażą.

Czytaj więcej...

Grafen, czyli kolejna rewolucja technologiczna

Grafen, czyli nowa rewolucja

Polska to jeden z najmniej innowacyjnych krajów w Unie Europejskiej – zajmujemy 4. miejsce od końca. Przyczyn tego należy szukać zwłaszcza w niewystarczających nakładach na badania naukowe. Mimo tego co pewien czas polscy naukowcy zaskakują świat nieszablonowym podejściem do problemu. Ostatnio furorę robi grafen uzyskiwany według polskiego pomysłu.

Czytaj więcej...

Przemysł militarny w życiu codziennym

Wojsko

Każdego roku świat przeznacza na zbrojenie miliardy dolarów. Większość z nas sądzi, iż pieniądze te nie służą niczemu innemu poza straszeniem swoich sąsiadów. Nic bardziej mylnego. Wiele opracowywanych technologii prędzej czy później trafiają do świata cywilnego i staje się jego nieodłączną częścią.

Czytaj więcej...

Koncepcja nowego, potężnego zderzacza cząstek.

Wielki Zderzacz Hadronów (LHC)

W 2008 roku światowe media obiegła informacja o ukończeniu prac nad Wielkim Zderzaczem Hadronów (ang. Large Hadron Collider), w skrócie LHC. Od tego momentu upłynęło raptem 5 lat, a naukowcy myślą już o kolejnej jeszcze bardziej imponującej konstrukcji.

Czytaj więcej...

Google Glass, czyli si-fi wkracza w nasze życie

Okulary Google Glass

Oglądając filmy si-fi często zastanawiałem się, czy wizje świata tam przedstawione mają szanse się ziścić. Obecnie jestem przekonany, że w większości przypadków nawet pozornie absurdalne pomysły twórców fantastyki naukowej, prędzej czy później staną się częścią realnej rzeczywistości.

Czytaj więcej...

Sieć kwantowa w Los Alamos?

Schemat sieci

Poprawa bezpieczeństwa w Internecie, to jeden z priorytetów współczesnej informatyki. Instalujemy w tym celu programy antywirusowe, zapory ogniowe, aktualizujemy oprogramowanie w celu pozbycia się luk w zabezpieczeniach, tworzymy coraz to bardziej bezpieczne protokoły szyfrujące itd.

Czytaj więcej...