Mamy prawie 500 poradników i rankingów oraz około 10 tyś. ocen produktów!

Logo strony Strefa Zakupowa
Rejestruj
Zmień czcionkę:

Komputery

Wkład komputerów w światową gospodarkę jest nie do przecenienia. Wiele odkryć naukowych zawdzięczamy dużym możliwością obliczeniowym komputerów. Jakość edukacji również się podniosła, gdy zaczęliśmy masowo korzystać z tego rodzaju sprzętu. Jak widzisz wpływ tego typu urządzeń na świat jest ogromy. Warto więc poświęcić im osobny dział.

Przegląd dysków WD

Logo WD

Często na forach internetowych, a nawet w niektórych komentarzach tutaj na stronie pytacie – czym się różnią poszczególne serie dysków WD? Jakie znacznie mają kolory - „blue”, „green”, „black” oraz „red”? Czy w w ogóle coś je odróżnia od siebie? Oczywiście, że tak i bynajmniej nie chodzi tutaj tylko o kolor naklejki.

Czytaj więcej...

Oculus Rift przełomem w wirtualnej rzeczywistości?

Top 15 ostatnich 20 lat

Pierwsze hełmy do wirtualnej rzeczywistości (ang. HMD - Head-mounted display) pojawiały się już w latach 90. XX wieku. Ze względu na swoje niedociągnięcia (niska rozdzielczość obrazu, mały kąt widzenia) nie zadomowiły się na rynku. Mimo tego technologia ta od samego początku swojego istnienia rozbudzała wyobraźnię – niestety, ale przeważnie tylko twórców fantastyki naukowej.

Czytaj więcej...

6 ciekawostek na temat sprzętu komputerowego

Ciekawostki komputerowe

W tym wpisie chciałby zaprezentować kilka faktów historycznych związanych z szeroko pojmowanym sprzętem komputerowym. Wiele z nich z pewnością Cię zaskoczy, chociażby pierwsza drewniana myszka, czy starożytny komputer.

Czytaj więcej...