Mamy prawie 500 poradników i rankingów oraz około 10 tyś. ocen produktów!

Logo strony Strefa Zakupowa
Rejestruj
Zmień czcionkę:

Jak przedłużyć żywotność telefonu?

Jak przedłużyć żywotność telefonu

Jak każde urządzenie, tak również telefon komórkowy z czasem się zużywa, psuje i staje się bezużyteczny. Przestrzegając jednak kilku podstawowych rad, mamy szanse na maksymalne wydłużenie jego żywotności. Większość wskazówek jest stosunkowo prosta i nie wymaga od nas zbyt dużego zaangażowania.

 • Unikaj słabego sygnału

  Poza oczywistymi korzyściami, istnieją także inne, które pozwalają wydłużyć żywotność baterii. W jaki sposób? Im niższy poziom sygnału, tym nasz telefon musi zużyć więcej energii, aby utrzymać połączenie z siecią. Dlatego jeżeli nawet w danej chwili nie korzystamy z urządzenia, to starajmy się, aby wskaźnik poziomu sygnału był możliwie najwyższy.

 • Wykonuj restarty systemu

  Produkowane obecnie smartfony pod względem ogólnej architektury nie różnią się zbytnio od komputerów - tak jak i one dysponują procesorem, pamięcią RAM, pamięcią zewnętrzną układem graficznym itd. To samo tyczy się samego systemu operacyjnego. Dlatego też obowiązują je te samy zasady co nasze pecety, jak np. konieczność systematycznych restartów systemu (wyłączenie i włączenie ponowne telefonu). Zabieg taki powinniśmy wykonywać przynajmniej co dwa dni! Ma to na celu przede wszystkim opróżnienie pamięci operacyjnej z niedziałających już programów, a także zapisanie nowych ustawień.

 • Z biegiem czasu nasz telefon staje się coraz wolniejszy

  Jest to naturalne zjawisko i wynika przede wszystkim z faktu, iż aktualnie projektowane aplikacje dedykowane są dla najnowszych urządzeń, które oczywiście posiadają wydajniejsze procesory, większą ilość RAM, lepsze aparaty itd., niż kilkuletnie już urządzenia. Często same aktualizacje systemu operacyjnego, co oczywiście jest jak najbardziej zalecane, chociażby z faktu usuwania "dziur" w systemie, może zwolnić działanie urządzenia ze względu na implementacje nowych rozwiązań, z którymi nasz kilkuletni sprzęt nie do końca sobie radzi.

 • Wzmocnione ekrany

  Ekrany dotykowe, to jedne z najbardziej zaawansowanych elementów produkowanych współcześnie smartfonów. Dlatego wcale nie dziwią starania producentów, które mają na celu maksymalne wzmocnienie ekranów, co ma chronić przed zarysowaniami, bądź pęknięciami. Obecnie powinniśmy szukać telefonów z ekranem Gorilla Glass (znajdziemy m.in. w iPhonie 4). Są one niezwykle odporne na różnego rodzaju uszkodzenia.

  Popularne są także folie ochronne, które o ile skutecznie chronią przed zarysowaniami, o tyle powodują powstanie różnego rodzaju refleksów, które znacząco zniekształcają obraz

 • Wzmocniona obudowa

  Wiele telefonów na rynku posiada specjalnie wzmocnione obudowy, wykonane chociażby z Kevlaru, bądź włókien węglowych. Wbrew pozorom ich cena nie jest tak wysoka, jak sugerowałoby zaawansowanie materiałów, z których są wykonane.

 • Formowanie baterii (błędnie formatować)

  Obecnie produkowanych baterii litowo-jonowe nie należy formować! W bateriach starego typu istniał tzw. efekt pamięci, który wymagał formowania. W przypadku nowego typu baterii takie działanie może je nawet uszkodzić.

Dodaj opinię


Wyślij
Anuluj
Informujemy, iż wprowadzone przez Ciebie dane osobowe w powyższym formularzu komentarza będą wykorzystywane tylko w celu publikacji Twojej wypowiedzi na niniejszej stronie. Więcej informacji w polityce prywatności.