Mamy prawie 500 poradników i rankingów oraz około 10 tyś. ocen produktów!

Logo strony Strefa Zakupowa
Rejestruj
Zmień czcionkę:

Omate Wherecom K3, czyli smartwatch dla dzieci

Smartwatch Omate K2

Smartwatche pojawiły się na rynku kilka lat temu. Początkowo traktowane je tylko jako niegroźną ciekawostkę, która nie zawojuje rynku. Szybko jednak okazało się, że smartwatche kupują nie tylko gadżeciarze, ale także osoby uprawiające sport (zwłaszcza biegacze), a także ci, którzy szukają alternatywy dla dużych i stosunkowo ciężkich smartfonów

Niedługo firma Omate wypuści na rynek smartwatch dedykowany dla dzieci w wieku 6 – 10 lat. Model Wherecom K3 to wbrew pozorom nie zabawka, a w pełni funkcjonalny smartwatch, jednak o specyficznym wyglądzie oraz funkcjach, które z pewnością przypadną do gustu najmłodszym.

Omate Wherecom K3 info

Pracą „zegarka” będzie nadzorował system Android 5.1 Lollipop. Zostanie on wyposażony w nakładkę, która ułatwi oraz uprzyjemni obsługę urządzenia najmłodszym. W system zostanie wbudowanych kilka widżetów jak chociażby z prognoza pogody, a także gry, budzik, krokomierz, odtwarzacz MP3.

ParametrOpis
System Android 5.1 Lollipop
Procesor MT6572M 2 x 1GHz
RAM 1GB
Pamięć wbudowa 8GB
Wyświetlacz 1,54″ 320 x 320 pix
Bateria 600 mAh
Dodatkowo WiFi, GPS, mikrofon, głośnik, krokomierz
Wymiary Zegarek: 41,9 x 53,8 x 13,9 mm; pasek: 20 mm

Wherecom K3 posiada wejście na kartę SIM. Pozwoli to na wykonywanie rozmów tak jak w tradycyjnym telefonie komórkowym. Co ciekawe producent dodał możliwość tworzenia listy zaufanych numerów. Dzięki temu dziecko będzie mogło dzwonić jedynie do osób, które istnieją na liście zaufanych. W urządzenie wbudowano także przycisk SOS. Po jego naciśnięciu urządzenie łączy się z konkretną osobą (rodzicami, opiekunem, bratem, siostrą itp.).

Omate Wherecom K3 info

Wherecom K3 to wbrew temu co może się wydawać stosunkowo zaawansowane sprzętowo urządzenie. W środku znajdziemy procesor MT6572M z dwoma rdzeniami o częstotliwości 1 GHz, a także 1GB RAM-u, 8GB pamięci wbudowanej oraz baterię o pojemności 600 mAh. Na wyposażeniu tego smartwatcha znalazł się także moduł GPS oraz WiFi.

Najlepsze opinie ↑

+2[2]
agnes 8 lat temu
Muszę przyznać, że ciekawe rozwiązanie, zwłaszcza z tą książką z zaufanymi numerami i możliwością dzwonienia.
Odpowiedz
+2[2]
morento 7 lat temu
Już nawet z zegarka można dzwonić. Niczym w filmie sci-fi. A da się np. w tym smartwatchu włączyć śledzenie dziecka?
Odpowiedz
+4[4]
ewa 7 lat temu
Jak tak spojrzałam na to zdjęcie, to myślałam, że to tylko jakaś zabawka. Ale widzę, że można zdzwonić, grać i jest GPS. A jak z ceną?
Odpowiedz

Dodaj opinię


Wyślij
Anuluj
Informujemy, iż wprowadzone przez Ciebie dane osobowe w powyższym formularzu komentarza będą wykorzystywane tylko w celu publikacji Twojej wypowiedzi na niniejszej stronie. Więcej informacji w polityce prywatności.