Mamy prawie 500 poradników i rankingów oraz około 10 tyś. ocen produktów!

Logo strony Strefa Zakupowa
Rejestruj
Zmień czcionkę:

RoboJet Duel - nowy odkurzacz automatyczny

RoboJet Duel

Kilka dni temu firma RoboJet wypuściła na rynek odświeżoną wersję swojego flagowego produktu – RoboJet Duel. Dlaczego o tym piszę? Cóż, odkurzacze automatyczne jeszcze trochę nieśmiało, ale systematycznie zyskują kolejnych zwolenników. Trudno jeszcze mówić o rewolucji, ale ta prędzej czy później nastąpi. Jest kwestią czasu, aż urządzenia te zaczną wypierać z naszych domów tradycyjne odkurzacze.

Duże szanse zamieszać na rynku ma wspomniany RoboJet Duel, który w poprzedniej odsłonie z powodzeniem rywalizował z międzynarodowymi potentatami w tej branży. Przyjrzyjmy się jednak bliżej temu urządzeniu.

ParametrOpis
W zestawie Odkurzacz,wirtualna ściana, pilot zdalnego sterowania, stacja dokująca, szczotka do czyszczenia, mop z mikrofibry, zasilacz
Filtr 1
Liczba bocznych szczotek 2
Liczba głównych szczotek 2
Konstrukcja automatyczna, samobieżna
Poziom głośności < 50 dB
System czyszczący szczotkowy
Bateria Li-ion 2000 mAh
Waga 3,2 kg
Średnica 320 mm
Wysokość 87 mm
Kolor czarny
Czas pracy po naładowaniu 90 - 120 min
Czas ładowania 240 - 300 min
Zasysanie próżniowe tak
Lampa UV nie
Mop z mikrofibry tak
Pojemność pojemnika na kurz tak
Tryby pracy punktowy, automatyczny, regulacja szybkości (wolno / szybko)
Czujnik zderzeniowy tak
Gwarancja 24 miesiące

RoboJet Duel jest przede wszystkim stosunkowo cichy – 50 dB to niewiele, gdyż np. zwykła rozmowa to około 60 dB. Mało tego, według producenta na wykładzinach oraz dywanach odkurzacz generuje hałas na poziomie nawet 45 dB.

Zdjęcie odkurzacza RoboJet Duel

Odkurzacz RoboJet – widok z góry

Również niewątpliwą zaletą tego robota sprzątającego jest jego niewielka wysokość, bo 87 mm to na tyle mało, aby odkurzacz wcisnął się w każdą szczelinę, co często jest nieosiągalne dla zwykłego odkurzacza.

Warto zwrócić również uwagę na stosunkowo długi czas pracy na jednym ładowaniu. Jak podaje producent urządzenie nie wymaga ładownia nawet przez 120 minut. Jest to wystarczający czas na posprzątanie pomieszczenia o powierzchni około 120m². Jeżeli jednak dysponujemy większym mieszkaniem bądź rozkład mebli wymaga od odkurzacza pokonania większego dystansu, to zawsze możemy skorzystać z trybu „Full Go”. Dzięki niemu urządzenie automatycznie podjedzie do stacji dokującej w celu podładowania akumulatora, by następnie powrócić do pracy.

Zdjęcie odkurzacza RoboJet Duel z boku

Odkurzacz RoboJet – widok z boku

Co ciekawe robota można zaprogramować, aby uruchamiał się automatycznie w określone dni o określonej godzinie, np. co dwa dni o godzinie 9:00, gdy akurat jesteśmy w pracy. Podczas naszej nieobecności nad pracą robota będzie czuwał pokaźny zestaw czujników oraz zaawansowany algorytm sprzątania.

Zdjęcie odkurzacza RoboJet Duel – widok z dołu

Odkurzacz RoboJet – widok z dołu

W specyfikacji zainteresowała mnie tzw. wirtualna ściana. Czym ona jest? Otóż jest to rodzaj niewidzialnej bariery składającej się z wiązek promieni podczerwonych, które ograniczają obszar pracy odkurzacza. Załóżmy, że w rogu pokoju bawią się dzieci, a my z oczywistych względów nie chcemy, aby robot tam wjeżdżał. Co robimy? Ustawiamy wirtualną ścianę, która odgradza ten fragment pomieszczenia.

Odkurzacze automatyczne często posądzane są o zbyt małą moc, co ma być rzekomo ich sporą wadą. Takie rozumowanie jest absolutnie niesłuszne. Tego typu urządzenia działają na trochę innych zasadach niż tradycyjne odkurzacze, dzięki czemu ich moc może być dużo mniejsza, a i tak poradzą sobie ze zbieraniem zabrudzeń. W odkurzaczu RoboJet Duel mamy dwie szczotki boczne, których zadaniem jest wmiatanie brudu pod szczotki główne umieszczone na spodzie urządzenia. Szczotki te obracają się przeciwbieżnie i przy wsparciu turbiny zasysającej przenoszą nieczystości do zbiornika.

Przydatną funkcją mogą okazać się komunikaty głosowe w języku polskim. Jak podaje producent RoboJet Duel jest jedynym robotem sprzątającym w tym segmencie cenowym, który posiada taką opcję. Dla kogo może być ona pomocna? Z pewnością skorzystają na tym osoby starsze bądź niewidome. RoboJet poinformuje je, że właśnie rozpoczął pracę oraz w jakim trybie działa.

A jak odkurzacz RoboJet Duel działa w praktyce możesz przekonać się oglądając poniższy film.

Odkurzacz RoboJet Duel kupimy już za około 990 zł.

Najlepsze opinie ↑

+2[2]
łoli 7 lat temu
Gdzie takie coś można kupić? Jak nie spełni moich oczekiwań to mogę oddać? Ewentualnie można gdzie ten odkurzacz przetestować?
Odpowiedz
+5[5]
Kk 7 lat temu
A przypuśćmy, że np. będę akurat w domu i będę chodził po pokoju. Czy coś takiego wykryje mnie i ominie? Jeżeli tak, to jaki ma czas reakcji? Chodzi mi o to czy można się w miarę swobodnie poruszać po domu, gdy taki robot pracuje.
Odpowiedz
+6[6]
Patrykc 7 lat temu
A ja się nadal obawiam, że tego typu odkurzacze są zbyt niedokładne. Jakbyście wrzucili filmik, gdzie ten robot zbiera śmieci z zabrudzonej podłogi, żeby było widać czy jest tak wydajny, a przynajmniej ma podobne możliwości co odkurzacz tradycyjny. Bo 1000 zł to już cena, którą nawet mógłbym wydać, ale muszę mieć pewność, że będzie warto.
Odpowiedz
+4[4]
daria 7 lat temu
Moja siostra ma taki odkurzacz, to znaczy nie ten, ale taki rodzaj, i muszę powiedzieć, że radzi sobie nadzwyczaj dobrze. Ja nawet bym kupiła, ale niestety trochę za drogie jak dla mnie :(
Odpowiedz

Dodaj opinię


Wyślij
Anuluj
Informujemy, iż wprowadzone przez Ciebie dane osobowe w powyższym formularzu komentarza będą wykorzystywane tylko w celu publikacji Twojej wypowiedzi na niniejszej stronie. Więcej informacji w polityce prywatności.