Mamy prawie 500 poradników i rankingów oraz około 10 tyś. ocen produktów!

Logo strony Strefa Zakupowa
Rejestruj
Zmień czcionkę:

12 urządzeń, które przydadzą Ci się w kuchni

Zdjęcie poglądowe kuchni

Kuchnia to dla wielu ulubione miejsce. Nie każdy jednak lubi gotować. Na szczęście producenci sprzętu AGD zadbali także o tych, którzy nie zostali obdarowani talentem kulinarnym. W poniższym artykule znajdziesz 12 urządzeń, które z pewnością przydadzą Ci się w kuchni. Niektóre z nich niekoniecznie związane są bezpośrednio z gotowaniem, jednak ułatwią, albo uatrakcyjnią Ci pobyt w kuchni.

Waga kuchenna odmierzająca składniki

Każdy kto piecze ciasta, albo przyrządza inne potrawy wymagające bardzo precyzyjnego odmierzania składników, powinien zainteresować się wagą kuchenną firmy Drop. Do jej prawidłowego działania potrzebny będzie nam tablet, aplikacja Drop Recipes oraz połączenie z Internetem.

Za pomocą tabletu wybieramy jeden z interesujących nas przepisów, stawiamy na wagę miskę dostępną w zestawie i wsypujemy po kolei składniki potrzebne do przygotowania wypieku. Za każdym razem aplikacja poinformuje nas, gdy waga danego produktu będzie wystarczająca.

Urządzenie Drop scale do precyzyjnego odmierzania składników

Urządzenie ma wiele dodatkowych funkcji oraz udogodnień i może nam również służyć jako zwykła waga kuchenna. Niestety, ale Drop scale współpracuje jedynie z produktami firmy Apple.

Inteligenty widelec

HAPIfork to gadżet dedykowany przede wszystkim tym, którzy mają tendencję do zbyt szybkiego jedzenia. HAPIfork mierzy jak szybko wkładamy do ust kolejne porcje i jeżeli robimy to za szybko, to zasygnalizuje nam to wibrując oraz świecąc. Dodatkowo urządzenie jest wstanie komunikować się z komputerem oraz telefonem, co umożliwia przesyłanie zgromadzonych danych i ich późniejszą analizę - ilość kęsów, czas trwania posiłku, ilość logowań podczas miesiąca itd.

Widelec HAPIfork liczący ilość zjedzonych kęsów

Zbyt szybkie jedzenie może powodować różnego rodzaju problemy trawienne oraz sprzyjać nadwadze (uczucie sytości jest odczuwane dopiero kilkanaście minut po tym jak skończymy jeść). Dlatego jeżeli należysz do grona ludzi, którzy borykają się z takimi przypadłościami, to może warto nabyć taki gadżet?

Pantelligent - patelnia z czujnikami

Kolejne urządzenie będzie pomocne dla wszystkich tych, którym często zdarza się coś w kuchni przypalić. Działanie patelni Pantelligent jest stosunkowo proste. Najpierw instalujemy odpowiednią aplikację (dostępna w sklepie Google). Następnie łączymy patelnie ze smartfonem za pomocą Bluetooth. Umożliwi to przekazywanie do telefonu danych na temat temperatury.

Z poziomu aplikacji wybieramy jeden z interesujących nas przepisów (np. smażony stek). Następnie wybieramy stopień wysmażenia i czekamy. Smartfon poprzez aplikację poinformuje nas o tym, czy temperatura jest właściwa, a gdy jedzenie będzie gotowa, to nam to zasygnalizuje.

Ręczny sterylizator

Urządzenie niszczy większość bakterii oraz wirusów bytujących na blatach mebli oraz stołów, a także na sztućcach oraz talerzach. Do dezynfekcji wykorzystywane są promienie UV. Producenci podają, iż ich urządzenia niszczą do 99,9% drobnoustrojów. Taki sterylizator może być wykorzystywany nie tylko w kuchni. Z powodzeniem możemy go używać do dezynfekcji zabawek, długopisów, myszek klawiatur itp. Urządzenie tego typu sprawdzi się także w łazience. Pamiętajmy jednak, aby nie wystawiać na promieniowanie UV skóry oraz oczu.

Kosz na śmieci z czujnikiem ruchu

Każdorazowe wyrzucanie śmieci wiąże się z koniecznością schylania w celu otwarcia pokrywy. Jest jednak i na to rozwiązanie. W sprzedaży są bowiem kosze na śmieci, które wyposażone są w czujnik ruchu. Wystarczy tylko, że zbliżmy się do takiego kosza i wyciągniemy w jego kierunku rękę, a pokrywa automatycznie zostanie uniesiona.

Talerz liczący kalorię

Liczenie kaloryczności posiłków nie jest prostą sprawą. Dostępne aplikacje wymagają wprowadzenia tego co będziemy jeść oraz w jakich ilościach. Jest to dosyć uciążliwym zajęciem, zwłaszcza na początku, gdy nie mamy odpowiedniego doświadczenia.

Jest jednak urządzenie, które zdecydowanie ułatwia ten proces - nam pozostaje jedynie wykonanie zdjęcia smartfonem tego co będziemy jeść. Firma SmartPlate skonstruowała bowiem talerz wyposażony w 3 kamery oraz wagę. Talerz komunikuje się za pomocą Bluetooth z telefonem, gdzie specjalna aplikacje opierając się o przesłane dane oraz o wykonane smartfonem zdjęcie, określa kaloryczność posiłku.

Inteligentna lodówka - Samsung Family Hub

Niedawno Samsung zaprezentował nową lodówkę, którą z powodzeniem można nazwać lodówką przyszłości. Urządzenie wyposażone jest w 3 kamery oraz 21,5 calowy wyświetlacz LCD.

Inteligenta lodówka Samsung Family Hub

Jedną z najbardziej przydatnych funkcji wydaje się być możliwość podglądu wnętrza lodówki na ekranie smartfona. Możemy to zrobić na przykład będąc na zakupach. Sam ekran LCD to również idealne miejsce do zostawiania różnych wiadomości domownikom – można to oczywiście zrobić z poziomu smartfona poprzez Internet. Producenci zapewniają, iż ich lodówka będzie także informować o dacie ważności przechowywanych produktów.

Wzorki na napojach

CinniBird to niezwykłe pióro, za pomocą którego narysujesz skomplikowane wzorki na przeróżnych napojach. CinniBird jako „atrament” wykorzystuje kakao, paprykę mieloną, cukier, cynamon, fusy, mieloną pietruszkę oraz inne naturalne składniki.

Gadżet ten może wygląda niepozornie, ale w rękach człowieka z wyobraźnią potrafi zdziałać prawdziwe cuda.

Elektroniczny nos

Peres to urządzenie, które jest wstanie określić rodzaj mięsa (wieprzowina, wołowina, ryba, drób), a także sprawdzić, czy jest ono świeże.

Peres – urządzenie do określania rodzaju mięsa

Urządzenie wyglądem i wielkością przypomina średniej wielkości pilota telewizyjnego. Jest też stosunkowo łatwe w obsłudze.

Komunikacja z rodziną

Spędzamy dużo czasu poza domem, jednak zawsze chcemy pozostawać w kontakcie z resztą rodziny. Triby daje nam taką możliwość. Urządzenie to pozwala na wykonywanie rozmów telefoniczne (VoIP) oraz przesyłanie notatek (ze smartfona). Triby to także możliwość słuchania muzyki.

Urządzenie do komunikacji z domem - Triby

Triby według producenta, to taki zamiennik dla tradycyjnego zostawiania kartek z wiadomościami na lodówce.

Przelicznik kalorii

Orange ChefCountertop jest podobne pod względem funkcjonalnym do wspomnianego urządzenia firmy Drop. Różnica sprowadza się do tego tego, iż w przypadku ChefCountertop musimy ręcznie wprowadzić nazwę produktu (ewentualnie urządzenie sczyta nazwę z kodu kreskowego).

Gdy ChefCountertop wie z czym ma do czynienia, to wystarczy położyć na specjalnej wadze dany produkt, a po chwili na ekranie tabletu pokażą się szczegółowe informacje na temat kaloryczności oraz zawartości poszczególnych składników pokarmowych (tłuszcze, białka, węglowodany).

Pojemnik na jajka

QuirkyEggMinder to specjalny pojemnik, który w połączeniu ze smartfonem monitoruje stan jajek w naszej lodówce. Uruchamiając aplikację jesteśmy wstanie określić czas włożenia konkretnego jajka do pojemnika, co stanowi wymową sugestię, co do kolejności konsumpcji jajek.

QuirkyEggMinder – gadżet do monitorowania ilości jajek

Sam pojemnik również jest wstanie dostarczyć nam informacji, jeżeli chodzi o świeżość jajek, gdyż przy tych najstarszych będzie się świeciła lampa.