Poniżej zaprezentowano aktualny ranking telefonów komórkowych. Zestawienie to podlega systematycznej aktualizacji. Klikając w link, który jest przyporządkowany do konkretnego urządzenia, zostaniesz przeniesiony do listy sklepów, które posiadają dany produkt w swojej ofercie.
*Uwaga: powyższe zestawienia tworzone są w oparciu o popularność produktów w porównywarkach cen (większa popularność, wyższa pozycja).
Porady przed zakupem (znacznie parametrów)
Procesor (CPU): charakteryzowany na podstawie ilości rdzeni oraz częstotliwości zegara. Bardzo trudno podać konkretne wartości, ponieważ bardzo wiele zależy od wewnętrznej architektury procesora. Pomocne mogą się tutaj okazać różne benchmarki, np. zaprezentowany na łamach tego serwisu ranking wykorzystujący do testowania aplikację AnTuTu.
Pamięć operacyjna: to tutaj są umieszczane uruchomione w telefonie aplikacje oraz system operacyjny. Im większa pojemność pamięci RAM tym lepiej. Absolutne minimum to 1 GB. Pozwoli to nam na swobodne oglądanie filmów, uruchamianie mało i średnio wymagających gier oraz przeglądanie internetu - przy otwartych kilku zakładkach, albo na stronach z dużą ilością multimediów, telefon może znacznie spowalniać. Dlatego obecnie zaleca się modele dysponujące przynajmniej 2 GB pamięci, co wystarcza do komfortowego użytkowania urządzenia.
Częstotliwości: to pasma częstotliwości, na których ma miejsce przesyłanie głosu i danych. W Polsce wykorzystuje się częstotliwości 900 oraz 1800 MHz.
Wielkość ekranu: w sprzedaży dominują wyświetlacze o przekątnych 5 cali (cieszą się one również największą popularnością w zaprezentowanym rankingu). Trochę mniej jest urządzeń z ekranami 5,5 cala. Kolejne pod względem popularności są telefony 4,5 cala.
Slot na kartę pamięci: część modeli dysponuje dodatkowym slotem na kartę pamięci. Pozwala to na szybkie rozszerzenie pamięci wewnętrznej o dodatkową pojemność, np. 32 GB.
Pamięć wewnętrzna: to pamięć na stałe wbudowana w telefon, służąca do przechowywania danych (aplikacje, gry, zdjęcia filmy). Obecne minimum to 8 GB + karta pamięci, albo 16 GB bez dodatkowej karty.
System: w rankingu dominują modele z systemem Android. Jest to system dostępny na licencji wolnego oprogramowania, dlatego korzysta z niego bardzo wielu producentów urządzeń mobilnych. Trochę mniej popularny jest system iOS - instalowany w produktach Apple, np. w dobrze znanych iPhone'ach. Z kolei w modelach Microsoftu (wcześniej Nokia) znajdziemy systemy z rodziny Windows, np. Windows Phone. Najmniej popularne są systemy BlackBerry OS (w urządzeniach od BlackBerry) oraz Symbian (w starszych Nokiach).
Rozmiar (WxSxG): wysokość, szerokość oraz głębokość urządzenia.
Opinie o produktach
-1[1]
Artek Wójcik
1 rok temu
Poszukuję telefonu, który spełni kilka kluczowych dla mnie kryteriów i mam nadzieję, że ktoś będzie mógł mi pomóc w wyborze. - Przekątna ekranu: do 6 cali. Chciałbym, aby telefon był kompaktowy i wygodny w użyciu jedną ręką. - Wydajność: chcę, żeby telefon bez problemu radził sobie z najnowszymi aplikacjami i grami przez przynajmniej następne 4 lata. - Bateria: ważne, żeby bateria trzymała przynajmniej dwa dni przy normalnym użytkowaniu. - Wytrzymałość: zależy mi na modelu odpornym na upadki, najlepiej z certyfikatem IP68 lub wyższym (odporność na wodę i pył). - aktualizacje systemu: oczekuję, że producent będzie regularnie dostarczał aktualizacje bezpieczeństwa i systemu przez przynajmniej 4 lata. - Aparat: * aparat tylny: musi mieć co najmniej 48 megapikseli z dobrą optyką i optyczną stabilizacją obrazu. * aparat przedni: musi być wystarczająco dobry do selfie i wideokonferencji, najlepiej z funkcją rozmywania tła. * tryb nocny: musi pozwalać na robienie jasnych i wyraźnych zdjęć w słabym świetle. * obiektyw szerokokątny: przydałby się też aparat szerokokątny do fotografowania krajobrazów czy grupowych zdjęć. * teleobiektyw: mile widziany zoom optyczny co najmniej 3x bez utraty jakości. - Pamięć: minimum 128GB wewnętrznej pamięci oraz możliwość rozszerzenia za pomocą karty microSD albo 256 GB bez zewnętrznej karty.
Odpowiedz
+5[7]
Roman
4 lata temu
Rozpacz, że nie ma już smartfonów do 140mm (nie licząc starych i wciąż drogich IPhonów). Nie każdy chce chodzić z tabletem pod pachą, przydałyby sie jakieś małe modele.
Odpowiedz
0[6]
Nawik
3 lata temu
Nie ma i nie będzie. Taki jest trend obecnie. Coraz większe wyświetlacze i coraz więcej aparatów. Dwa już nie wystarczą. Trzeba 3 lub 4.
Problem w tym że nie za bardzo jest już czym przyciągnąć nowego klienta. Gdy królowały ekrany 4-calowe, to zawsze można było zrobić coś większego i nadal mieściło się to w kieszeni. Podobnie z aparatami. Jeżeli przeciętny użytkownik w jednym modelu widzi dwa obiektywy, a w drugim cztery, to dla niego jest oczywiste, że ten drugi musi być lepszy ... Podobnie z wielkością ekranu.
Mało kto wnika w szczegółową specyfikację i ją porównują. Inną kwestią jest to, że i tak to dla większości jest daremne, gdyż zarówno model który wczoraj wyszedł na rynek, jak i ten sprzed 3 lat w zupełności są wystarczające do przeglądania Internetu, YouTube, obsługi komunikatorów, robienia selfie itp. Jednak trzeba sprzedawać, a żeby to robić trzeba w jakiś sposób przyciągnąć klienta i pokazać, że to właśnie tylko ten najnowszy model zaspokoi nasze potrzeby.
Dlatego zastanawiam się co będzie następne. Co wymyślą producenci, aby zwykły kupujący popatrzył na dwa modele i zaraz widział różnicę? Powiększać przecież telefonów w nieskończoność nie można. Miejsca na tylnej obudowie na aparaty też jest ograniczona ilość...
Odpowiedz
-4[10]
Iwona
5 lat temu
Bardzo Państwa proszę o doradzenie mi w wyborze pierwszego telefonu komórkowego dla dziecka, które obecnie ma 7 lat. Telefon ma posiadać ekran o przekątnej około 5 cali, ma mieć jasny wyświetlacz, działać płynnie, mieć dostęp do aplikacji Google (Android), dysponować nawigacją i mocną obudowę. Cena nie może przekraczać 1000 zł. Z góry dziękuję za pomoc.
Odpowiedz
-1[9]
Obek
7 lat temu
Dobry jest chiński sprzęt. Kiedyś to bym nawet nie brał pod uwagę takiego Xiaomi lub Huawei, ale teraz to całkiem co innego. Elektronika projektowana w chinach zyskuje na jakości, a ceny atrakcyjne. Już obecnie to poważny rywal dla zachodnich lub koreańskich produktów, a za kilka / kilkanaście lat? Pewnie przetasowania na rynku będą jeszcze większe.
Odpowiedz
+2[10]
Uszi
7 lat temu
Topowe modele chińskie, zwłaszcza chodzi o telefony produkowane przez Huawei i Xiaomi, nie ustępują konkurencji, a często ją przewyższaj - szczególnie gdy się weźmie pod uwagę stosunek ceny do możliwości.
Odpowiedz
-2[8]
jjj
6 lat temu
Tylko że u wielu nadal budzi niesmak to co z Państwa Środka. Jeżeli chodzi jednak o elektronikę, to Azjaci powoli stają się bezkonkurencyjni. Wystarczy wziąć sobie jakiegoś flagowca Xiaomi lub Huawei, aby się przekonać jak są solidnie zrobione i rewelacyjnie działają. A cena nie wysoka jak na jakość jaka jest oferowana.
Odpowiedz
+1[5]
witta
6 lat temu
Zachwalacie tak te telefony, a do końca tak wcale nie jest jak piszecie. O ile trudno dyskutować jeżeli chodzi o wydajność (gry, aplikacje, benchmarki), o tyle z całą resztą jest już różnie. Na przykład aparaty są zwykle słabe, jeżeli chodzi o jakość materiałów, to też są niedociągnięcia, odwzorowanie kolorów nie jest takie jak być powinno.
Odpowiedz
0[2]
Korek
3 lata temu
A gdzie teraz produkuje się elektronikę jak nie praktycznie tylko w Chinach? Przecież komórki marek zachodnich również mają komponenty z Azji. Ba, one w całości tam są produkowane. Ktoś powie, że może i tam się je wytwarza, ale technologia już nie ich. Właśnie, że nie. Może i są problemy z procesorami, ale wszystko inne już mają. Zobaczcie co dzieje się teraz z samochodami. Brak chipów i wszystko stoi. Nawiasem mówiąc to bardzo niebezpieczna sytuacja, że całą produkcję przenieśliśmy tam, ale to inny temat.
Podsumowując, przez moje ręce przeszło bardzo wiele różnych smartfonów i powiem tylko tyle, że Xiaomi, Huawei, OPPO wcale nie odbiegają pod względem możliwości czy jakości wykonania od Samsungów, Sony lub LG. Co prawda kilka lat temu była przepaść, ale obecnie już jej nie ma. Powiem więcej - wiele wskazuje na to, że w najbliższych latach to Azjaci zdominują cały rynek.
Odpowiedz
0[10]
Roman
8 lat temu
Szukam nowego smartfona i po porównaniu ofert chyba zdecyduję się na Xiaomi. Nie są to telefony bez wad, ale stosunek cena/jakość jest po prostu najlepszy. Tym bardziej, że po zakupie z właściwego źródła, serwis tej egzotycznej marki jest realizowany w Polsce. Właściwie poza Xiaomi, o którym napisałem powyżej oraz Apple, który jest bezapelacyjne najlepszy na rynku, nic innego nie opłaca się kupić.
Odpowiedz
+2[8]
Pok
7 lat temu
Może i masz rację, ale zwłaszcza Apple robi bardzo drogie urządzenia, a wielu kupujących, np. ja, chce wybrać coś spośród zwykłych telefonów komórkowych. Dlatego jestem w stanie zadowolić się czymś za kilkaset złotych i wcale nie muszę wydawać kilku tysięcy, chociaż pewnie mojemu telefonowi będzie daleko do Apple.
Odpowiedz
+4[8]
robi
8 lat temu
Mnie w tym zestawieniu zabrakło alcatela. Na uwagę zasługuje model Idol 4 Wyświetlacz 5,2 cal daje obraz dobrej jakości i bardzo dobry dźwięk. Osobiście właśnie na ten model bym się zdecydował.
Odpowiedz
-4[10]
Dżasta
8 lat temu
Abstrahując, oczywiście, od iPhone'a, który jest poza zasięgiem większości, to ja uważam, ze uzasadniona jest wysoka pozycja P8 Lite. polecam wszystkim! szczególnie biały się świetnie prezentuje, a parametry są zadowalające. Ja swojego mam w uproszczonym abonamencie w TMobile i bardzo się ciesze, że się zdecydowałam na niego!
Odpowiedz
-4[12]
ratek
8 lat temu
Witam serdecznie. Ja z kolei szukam telefonu komórkowego z dużym ekranem (preferowany 5,5 cala), z szybki procesorem i wydajną grafiką. Dlaczego tak mi na tym zależy? Otóż lubię sobie pograć w różne gry, ale nie typu Angry Birds, a Asphalt 8, The Room Two, Leo's Fortune itp. Poza tym interesowałaby mnie dobra bateria, żebym nie musiał ładować co kilkanaście godzin i w miarę solidna obudowa, bo jakoś mam "szczęście" do upadających telefonów.
Napisze Wam jeszcze co udało mi się znaleźć na własną rękę. Otóż rozważam: - LG G4 H815 - Motorola Moto X - Huawei Honor 5X
Mam jeszcze jedną opcję. Jak wiecie niedawno (luty 2016) ukazał się Samsung Galaxy S7. Czy uważacie, że warto za niego płacić prawie 3 tyś. zł? Bardziej precyzyjnie, to chodzi mi o to, czy na S7 uzyskam jakieś zauważalnie lepszy wyniki w grach? Co o tym sądzicie? Bo jakby nie patrzeć to spora różnica, więc dajcie znać, może ktoś testował?
Odpowiedz
+2[8]
Hoplita
9 lat temu
Jaki będzie najlepszy telefon z androidem w cenie do 600 zł? Zależy mi na wytrzymałej baterii, jasnym ekranie (żeby w słoneczne dni dało się w miarę komfortowo korzystać z Internetu i pisać esemesy) oraz przekątnej minimum 4,5 cala. Gram też czasami w gry, więc żeby się nie przycinały, a zwłaszcza Real Racing 3, żeby płynnie chodził, no i jemu podobne pod względem wymagań gry. Dobrze jakby jeszcze dało się w tej cenie kupić coś z ekranem Full HD. I jeszcze chciałbym, aby była to jakaś znana marka typu Samsung, LG lub Sony.
Odpowiedz
Dodaj opinię do rankingu
Informujemy, iż wprowadzone przez Ciebie dane osobowe w powyższym formularzu komentarza będą wykorzystywane tylko w celu publikacji Twojej wypowiedzi na niniejszej stronie. Więcej informacji w polityce prywatności.
Pokaż więcej...
Zgadzam się na zapisywanie Cookie (możesz również nacisnąć "Krzyżyk", aby wyrazić zgodę):
Opinie o produktach
- Przekątna ekranu: do 6 cali. Chciałbym, aby telefon był kompaktowy i wygodny w użyciu jedną ręką.
- Wydajność: chcę, żeby telefon bez problemu radził sobie z najnowszymi aplikacjami i grami przez przynajmniej następne 4 lata.
- Bateria: ważne, żeby bateria trzymała przynajmniej dwa dni przy normalnym użytkowaniu.
- Wytrzymałość: zależy mi na modelu odpornym na upadki, najlepiej z certyfikatem IP68 lub wyższym (odporność na wodę i pył).
- aktualizacje systemu: oczekuję, że producent będzie regularnie dostarczał aktualizacje bezpieczeństwa i systemu przez przynajmniej 4 lata.
- Aparat:
* aparat tylny: musi mieć co najmniej 48 megapikseli z dobrą optyką i optyczną stabilizacją obrazu.
* aparat przedni: musi być wystarczająco dobry do selfie i wideokonferencji, najlepiej z funkcją rozmywania tła.
* tryb nocny: musi pozwalać na robienie jasnych i wyraźnych zdjęć w słabym świetle.
* obiektyw szerokokątny: przydałby się też aparat szerokokątny do fotografowania krajobrazów czy grupowych zdjęć.
* teleobiektyw: mile widziany zoom optyczny co najmniej 3x bez utraty jakości.
- Pamięć: minimum 128GB wewnętrznej pamięci oraz możliwość rozszerzenia za pomocą karty microSD albo 256 GB bez zewnętrznej karty.
Problem w tym że nie za bardzo jest już czym przyciągnąć nowego klienta. Gdy królowały ekrany 4-calowe, to zawsze można było zrobić coś większego i nadal mieściło się to w kieszeni. Podobnie z aparatami. Jeżeli przeciętny użytkownik w jednym modelu widzi dwa obiektywy, a w drugim cztery, to dla niego jest oczywiste, że ten drugi musi być lepszy ... Podobnie z wielkością ekranu.
Mało kto wnika w szczegółową specyfikację i ją porównują. Inną kwestią jest to, że i tak to dla większości jest daremne, gdyż zarówno model który wczoraj wyszedł na rynek, jak i ten sprzed 3 lat w zupełności są wystarczające do przeglądania Internetu, YouTube, obsługi komunikatorów, robienia selfie itp. Jednak trzeba sprzedawać, a żeby to robić trzeba w jakiś sposób przyciągnąć klienta i pokazać, że to właśnie tylko ten najnowszy model zaspokoi nasze potrzeby.
Dlatego zastanawiam się co będzie następne. Co wymyślą producenci, aby zwykły kupujący popatrzył na dwa modele i zaraz widział różnicę? Powiększać przecież telefonów w nieskończoność nie można. Miejsca na tylnej obudowie na aparaty też jest ograniczona ilość...
Podsumowując, przez moje ręce przeszło bardzo wiele różnych smartfonów i powiem tylko tyle, że Xiaomi, Huawei, OPPO wcale nie odbiegają pod względem możliwości czy jakości wykonania od Samsungów, Sony lub LG. Co prawda kilka lat temu była przepaść, ale obecnie już jej nie ma. Powiem więcej - wiele wskazuje na to, że w najbliższych latach to Azjaci zdominują cały rynek.
Napisze Wam jeszcze co udało mi się znaleźć na własną rękę. Otóż rozważam:
- LG G4 H815
- Motorola Moto X
- Huawei Honor 5X
Mam jeszcze jedną opcję. Jak wiecie niedawno (luty 2016) ukazał się Samsung Galaxy S7. Czy uważacie, że warto za niego płacić prawie 3 tyś. zł? Bardziej precyzyjnie, to chodzi mi o to, czy na S7 uzyskam jakieś zauważalnie lepszy wyniki w grach? Co o tym sądzicie? Bo jakby nie patrzeć to spora różnica, więc dajcie znać, może ktoś testował?