Ranking zmywarek wolnostojących - jaki model wybrać? listopad 2024 *
Poniższe zestawienie zawiera 20 najpopularniejszych zmywarek. Przy każdym urządzeniu znajduje się odnośnik prowadzący do sklepów, posiadających w swoim asortymencie dany produkt. Nasz ranking aktualizujemy kilkanaście razy w miesiącu.
Ostatnia aktualizacja rankingu:
1. Bosch Zmywarka Serie 2 SPS2HKI42E Darm ...
Klasa suszenia:
A
Zużycie energii:
0.755
Klasa energetyczna:
A+++
Pobór wody:
8.9
Wielkość zmywarki:
10
Zakres temperatur:
40, 50, 70
Kolor obudowy:
Srebrny
Liczba programów:
5
Klasa zmywania:
A
Opóźniony start:
tak
Głośność:
46
Ochrona przed zalaniem:
AquaStop
3. szuflada:
nie
Zarządzenie telefonem:
nie
Szerokość:
45
Rozmiary:
85×44,8×60 cm
Nowa klasa energetyczna:
E
Poziom dźwięku:
C
Dołączenie ciepłej wody:
nie
Połowa wsadu:
nie
Dodatkowe możliwości:
ExtraDry, Machine Care, SpeedPerfect Plus, Zdalny start
Alarm zamkniętego zaworu wody, Czas końca pracy, Funkcja Tabletka, Regulacja wysokości przednich nóżek, Sygnał dźwiękowy końca pracy, Zmiana programu w toku
Czujnik załadunku, Elektroniczna regeneracja, Extra suszenie, Innowacyjny 3 częściowy system filtrów, VarioSpeed, Wskaźnik czasu do końca programu w minutach, Wskaźniki w kolorze bursztynowym
*Uwaga: powyższe zestawienia tworzone są w oparciu o popularność produktów w porównywarkach cen (większa popularność, wyższa pozycja).
Porady przed zakupem (znacznie parametrów)
Klasa suszenia: określa jak efektywne jest suszenie naczyń. Klasa suszenia może przyjmować wartości od A do G, gdzie A jest klasą najwyższą. Klasa suszenia ma szczególne znacznie w przypadku mycia naczyń szklanych, gdyż ich niedokładnie wysuszenie spowoduje powstawanie brzydko wyglądających nacieków.
Zużycie energii: podawane zwykle jako zużycie energii na jeden cykl. Im mniejsze zużycie energii tym oczywiście lepiej. Dla przykładu jeżeli zmywarka zużywa 0,84 kWh na cykl, to przy średnim koszcie 60 groszy za kilowat zapłacimy około 50 groszy za jedno zmywanie w zmywarce.
Klasa energetyczna: przyjmuje wartości od A do D. Klasa A jest tą najbardziej energooszczędną. Obecnie większość zmywarek na rynku to właśnie klasa A.
Pobór wody: informuje ile litrów wody urządzenie zużywa podczas jednego cyklu zmywania. Im mniej tym lepiej. Producenci podają wartość średnią, gdyż zużycie wody zależy w dużym stopniu od tego jaki program wybierzemy.
Wielkość zmywarki: parametr podawany jako ilość kompletów naczyń jakie można umyć w tym samym czasie. W zmywarkach kompaktowych jest to od 4 do 6 kompletów, w tych o szerokości 45 cm - od 8 do 10 kompletów, a w zmywarkach o szerokości 60 cm - od 12 do 15.
Zakres temperatur: ten parametr informuje nas o tym jakie wartości temperatur mogą być przez nas użyte podczas zmywanie np. 45, 60 oraz 70 C°. Jest to istotne, gdyż zmywamy różne naczynia o różnym stopniu zabrudzenia, a to wymaga stosowania różnych temperatur (zwykle są one przypisane automatycznie do danych programu).
Kolor obudowy: dostępne na rynku urządzenia oferowane są w kolorach białym (najwięcej modeli), inox / srebrny oraz czarnym.
Liczba programów: określa iloma programami dysponuje dany model. Im więcej programów tym lepiej. Przykładowe programy to: normalny, szybki, delikatny oraz energooszczędny. Dostępność dużej ilości programów jest o tyle wygodna, iż pozwala w bardzo prosty sposób na zdefiniowanie wszystkich parametrów zmywania - wybieramy jedynie dany program, a reszta należy do samego urządzenia.
Opóźniony start: możemy ustawić godzinę, o której zmywarka ma zacząć pracę.
Opinie o produktach
-2[2]
wiola
2 lata temu
Właśnie kupuję kolejną zmywarkę, bo stara już ma kilka lat i niedomaga. Szczerze to nie rozumiem tych wątpliwości odnośnie czy kupić, czy nie kupić, bo nie wiadomo ile zużywa wody, prądu i w ogóle koszty są za duże. Ja mam zupełnie odmienne zdanie, ale pewnie powtórzy je każda osoba, która używa zmywarki w swoim domu. Dla mnie przede wszystkim jest to niesamowita oszczędność czasu. Zwykle zmywanie zajmowało mi 30 – 40 minut, a jak jedliśmy coś, co bardzo przywierało, a jeszcze nie myła zaraz po jedzeniu, to nawet i godzinę spędzałam przed zlewem. Teraz mycie trwa kilkanaście minut – łącznie z włożeniem naczyń i ich wyjęciem, a i tak jak są myte, to mogę bez problemu robić inne rzeczy. Poza tym nie rozumiem jak można mieć wątpliwości odnośnie zużycia wody. Przecież jest wiele testów, z których jednogłośnie wynika, że myjąc tradycyjnie zużywamy nawet ośmiokrotnie więcej wody! To nie jest 2 razy więcej czy nawet 3, ale 8 razy tyle! Kolejna zaleta to myjąc ręcznie nie domyjesz tak dobrze naczyń jak możesz to zrobić w zmywarce. To jest fakt, zwłaszcza w nowych urządzeniach, które posiadają ogromną ilość różnych funkcji oraz trybów mycia. Zdaję sobie sprawę z tego, że jednorazowo trzeba zapłacić za urządzenie, a potem płacić jeszcze za prąd, chociaż obecnie produkowane modele są stosunkowo energooszczędne, jednak w dłuższej perspektywie i tak się opłaca bardziej, bo mam zdecydowanie więcej czasu, lepiej domyte naczynia oraz dużo niższe rachunki za wodę.
Odpowiedz
-1[3]
Kasia
2 lata temu
Też się długo zastanawiałam czy kupić, a może nie kupować, bo są różne opinie na temat zużycia wody, a nawet jeżeli są niższe, to i tak sam koszt urządzenia jest na tyle wysoki, że kiedy to się wszystko zwróci... Ja muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolona z zakupu. Pomijam już jaki to jest model, bo nie w tym rzecz. Chodzi o to, że naprawdę bardzo zmienił się mój zakres obowiązków w domu. Bardzo nie lubiłam zmywania, a miał trochę naczyń, bo rodzina 5-osobowa. Pomagał trochę mąż, ale i tak głównie obowiązek ten spoczywał na mnie. Teraz zmywania jest wręcz przyjemnością, bo wystarczy poukładać talerze, sztućce, szklanki w specjalnych koszach, włączyć program i to wszystko. Teraz nawet dzieci zmywają. Jednak niestety, ale kupiliśmy zbyt małą zmywarkę i trzeba ją włączać nawet 3 razy dziennie. Ma jednak już 4 lata, więc po prostu wymienimy ją na nową. Proszę o zaproponowanie mi modelu za maksymalnie 2000 zł, który pozwoli na używanie go tylko raz dziennie przy jak już wspomniałam - 5 osobach w domu.
Odpowiedz
+2[6]
miron
5 lat temu
Nie wiem sam, każdy ma inną opinię. Jedni mówią, że jak kupisz zmywarkę to płacisz mniej za wodę, inni że wręcz przeciwnie... .
Odpowiedz
-1[3]
Kamil
5 lat temu
Koszty może są porównywalne, ale zauważ że trzeba tutaj jeszcze brać pod uwagę czas, a zmywanie ręczne - nie muszę chyba tłumaczyć - jest bardzo czasochłonne.
Odpowiedz
+1[7]
wabik
8 lat temu
Ja mam zwykłą zmywarkę wolnostojącą, a mieszkam tylko z dziewczyną i nie jest tak jak piszecie, że się nie opłaca. Jak ktoś już tutaj pisał jecie przecież rano, w południe i wieczorem, więc nie wiem jak to robicie, ale ja mam po całym dniu pełną zmywarkę. Czy się opłaci czy nie, to wam tak dokładnie nie odpowiem, ale na pewno specjalnie dużo wody nie pobiera, a ja przynajmniej nie odczuwam tego. Jednak co mnie cieszy to ogromna wygoda. Nawet nie zdajcie sobie sprawy jak to jest, gdy musieliście myć naczynia codziennie, a nagle ktoś (coś) robi to teraz za was.
Ja teraz robię mały research, bo chcę kupić moim rodzicom na 30 rocznice ślubu. Wiem, że im się to przyda, a o wodą to oni i tak się martwić nie muszą, bo mają z własnego ujęcia, a jakby nawet musieli za nią płacić to i tak bym kupił :)
Odpowiedz
-1[5]
harbi
7 lat temu
Pewnie, że się opłaca. Odmienną opinię mają Ci, którzy nigdy jeszcze nie korzystali ze zmywarki
Odpowiedz
-1[3]
natan
7 lat temu
Wydaje mi się, że w tym sporze nie osiągniemy konsensusu Trzeba tutaj wziąć pod uwagę wiele czynników, np. ile osób stołuje się w domu, jakiego rodzaju naczynia są używane, czy jest ktoś w domu, kto może poświęcić czas na zmywanie itp. Generalnie zmywarki to duża wygoda, to nie ulega wątpliwości, ale kupować ją dla jednej osoby? Sam nie wiem. Mnie się wydaje, że głównym wyznacznikiem powinien być tutaj czas. Jak nie przeszkadza nam, że musimy poświęcać dziennie 10 - 15 minut na mycie naczyń, to po co coś zmieniać?
Odpowiedz
-1[7]
Prezes
10 lat temu
Mam zmywarkę od dwóch lat i wiem , że zmywarka to najlepsza rzecz w kuchni jaką mógł ktoś wymyślić. Jest to oszczędność wody (odczułem to na rachunkach) i co najważniejsze czasu który zamiast spędzać przy zmywaniu każdy z moich domowników może spędzić na swoich przyjemnościach Nawet moja teściowa ,która zawsze twierdziła że jej to nie jest potrzebne kupiła sobie zmywarkę i teraz w końcu siedzi na imprezach z gośćmi w pokoju a nie w kuchni zmywa i przygotowuje jedzenie.
Odpowiedz
-1[11]
Redox
9 lat temu
Nie każdemu się przyda zmywarka. Jak w domu są 2 osoby, to nie opłaca się jej kupować, bo naczyń wtedy jest niewiele, chyba że naprawdę komuś brakuje czasu, to wtedy tak. Ja mieszkam z dziewczyną i planowaliśmy zakup, ale u nas naczynia myjemy w ciągu 5 minut. Co do zużycia wody to nie wiem ile można zaoszczędzić i czy w ogóle odczułbym jakąś różnicę. U moich rodziców natomiast mieszka 5 osób i tam taki sprzęt z pewnością by się przydał.
Odpowiedz
+3[7]
gacek
9 lat temu
Widzę, że chyba nie korzystałeś nigdy ze zmywarki Nawet gdybyś mieszkał sam, to i tak nie opłaca się zmywać ręcznie. Przede wszystkim to nie jest tak, że zmywarkę trzeba uruchamiać za każdym razem, gdy masz brudne naczynia. Zmywasz zwykle raz dziennie - z praktycznych powodów wieczorem, więc nawet jak jest jedna osoba w domu, to i tak się tego trochę uzbiera. Po drugie masz opcję 1/2 wsadu (nie wszędzie), więc jeżeli nawet nie uda Ci się uzbierać naczyń, żeby zapełnić całą komorę, to nic nie szkodzi - urządzenie pobierze wtedy połowę mniej wody.
Odpowiedz
+1[5]
Lewy
11 lat temu
Wszyscy mówią, że wychodzi taniej myć w zmywarce i to znacznie taniej. Trudno jednak powiedzieć jak jest naprawdę, bo przecież trzeba jeszcze do tego doliczyć cenę samego urządzenia, a także potencjalne naprawy po okresie gwarancyjnym.
Odpowiedz
-1[7]
Krzysztof
9 lat temu
Mimo wszystko jest znacznie taniej. Wystarczy tylko wiedzieć ze podczas zmywania ręcznego tylko w czasie jednej minuty wypływa z kranu...12 l wody...i już wszystko jasne.Ile można zmyć naczyń przez minutę? Może ze dwa talerze....
Odpowiedz
-2[4]
Witt
5 lat temu
Lepiej się opłaca zmywarka - zwłaszcza te nowoczesne, które pobierają mało wody. Nie bez znaczenia jest również to, że nie trzeba stać przy zlewie.
Odpowiedz
+1[7]
magda
11 lat temu
Jak jest ze zużyciem wody w przypadku zmywarek? Wiem, że w opisie przy każdym modelu jest taka informacja, ale jak chciałabym wiedzieć, czy np. odczuliście wzrost opłat za wodę, czy wręcz przeciwnie? Opłaca się w ogóle kupować?
Odpowiedz
+1[5]
Benia
11 lat temu
To zależy przede wszystkim od tego, ile osób liczy Twoja rodzina, a dokładniej, czy dużo masz zmywania. Generalnie im większa rodzina, tym zakup zmywarki wydaje się być bardziej uzasadniony. Co do ilości zużywanej wody, to jest różnie - z resztą możesz się przekonać powyżej - od 10 do 25 litrów. Czy w 10 litrach wody umyjesz naczynia? Spróbuj sobie odpowiedzieć na to pytanie sama
Odpowiedz
Dodaj opinię do rankingu
Informujemy, iż wprowadzone przez Ciebie dane osobowe w powyższym formularzu komentarza będą wykorzystywane tylko w celu publikacji Twojej wypowiedzi na niniejszej stronie. Więcej informacji w polityce prywatności.
Pokaż więcej...
Zgadzam się na zapisywanie Cookie (możesz również nacisnąć "Krzyżyk", aby wyrazić zgodę):
Opinie o produktach
Ja teraz robię mały research, bo chcę kupić moim rodzicom na 30 rocznice ślubu. Wiem, że im się to przyda, a o wodą to oni i tak się martwić nie muszą, bo mają z własnego ujęcia, a jakby nawet musieli za nią płacić to i tak bym kupił :)