*Uwaga: powyższe zestawienia tworzone są w oparciu o popularność produktów w porównywarkach cen (większa popularność, wyższa pozycja).
Porady przed zakupem (znacznie parametrów)
Wielkość: najmniejsze modele maja pojemność około 90 litrów. Z kolei w największych, pojemność może dochodzić nawet do 250 litrów.
Głębokość: u większości modeli, głębokość mieści się w przedziale od 35 do 50 cm. Oczywiście istnieją także wanny o większej głębokości (nawet 70 - 80 cm), jednak są one zdecydowanie mniej popularne. Warto także pamiętać, że duża głębokość, może stanowić problem dla ludzi starszych lub z ograniczoną zdolnością ruchową.
Długość / szerokość: wanny oferowane są w bardzo różnych kształtach, przy czym najpopularniejsze są modele prostokątne. Ich długość waha się miedzy 140 a 200 cm, natomiast szerokość może wynosić od 60 do 100 cm. W sprzedaży spotkamy także modele o innych kształtach, np. asymetrycznym, owalnym, a nawet sześciokątnym. Takie wanny polecane są jednak do dużych łazienek.
Wykonanie: wanny mogą być produkowane z
akrylu - lekkie, wiele różnych kształtów, długo trzymają ciepło, mogą powstawać rysy, ceny od 350 zł
stali - zimne, wiele różnych kolorów, odporne na uszkodzenia, słabo trzymają ciepło, niedrogie, ceny od 250 zł
quarylu - wytrzymałe, dobrze trzymają temperaturę, ciężkie, dobrze się czyszczą, ceny od 2500 zł
żeliwa - ciężkie, odporne na uszkodzenia, mało popularne, ceny od 1000 zł
Opinie o produktach
-1[1]
Buka
2 lata temu
Doradźcie mi, bo mam już całkowity mętlik w głowie. Zacznę od tego, że remontujemy łazienkę. Wymieniamy praktycznie wszystko – łącznie z wanną. Właśnie z nią mamy najwięcej problemów. Wcześniej mieliśmy taką stalową pokrytą emalią, czyli taką najbardziej standardową. I myślałem, że w zasadzie to wszystkie takie są, ale okazało się, że wanny wykonuje się z różnych materiałów, mogą mieć inne dodatkowe funkcje jak np. hydromasaż, nie mówiąc już o przeróżnych kształtach. To ostatnie czyli kształt to sobie dopasujemy (prawdopodobnie będzie taka narożna), jednak mam mnóstwo wątpliwości jeżeli chodzi o materiał. Czym one się od siebie różnią? Jak to wpływa na eksploatację? Która jest lepsza, tzn. np. łatwiej się czyści? Jak widać niektóre materiały są dużo droższe, ale czy warto za nie tak dużo płacić?
Odpowiedz
-1[1]
M.
2 lata temu
Większość wanien jakie masz obecnie w sprzedaży to wanny akrylowe. Inne też są, tzn. wspomniane przez ciebie stalowe, a także kiedyś popularne, ale obecnie coraz rzadsze - żeliwne. Zdecydowanie polecam te akrylowe. Są droższe niż te pozostałe, jednak mają wiele zalet - woda długo pozostaje w nich ciepła, same w dotyku również są ciepłe, dobrze tłumią dźwięki (te przy nalewaniu wody, jak również te, które powstają podczas wchodzenia do wanny), a także są w miarę odporne na przebarwienia i dosyć dobrze się myją. Do niewątpliwych zalet należy również to, że są bardzo lekkie - jedna osoba jest w stanie ją przenieść.
Odpowiedz
Dodaj opinię do rankingu
Informujemy, iż wprowadzone przez Ciebie dane osobowe w powyższym formularzu komentarza będą wykorzystywane tylko w celu publikacji Twojej wypowiedzi na niniejszej stronie. Więcej informacji w polityce prywatności.
Pokaż więcej...
Zgadzam się na zapisywanie Cookie (możesz również nacisnąć "Krzyżyk", aby wyrazić zgodę):
Opinie o produktach