Ozdobny szlif z przodu i z tyłu, Stalowe listwy po bokach
Możliwości:
17 stopni mocy, Ekran LCD, Funkcja Booster, Funkcja krótkie czyszczenie, Funkcja reStart, MoveMode Plus, Sygnalizacja akustyczna po zakończeniu pracy, Timer, Wykrywanie garnka oraz jego wielkości
Clever Heat Hob2Hood, Wykrywanie garnka, automatyczne wyłączenie, funkcja Bridge - łączenie dwóch pól w jedno większe, pola Booster, sterowanie dotykowe, sygnał dźwiękowy końca pracy, timer
Szkło ceramiczne, Stalowe listwy po bokach, Szlif (przód i tył)
Możliwości:
17 stopni mocy, Direct Select Premium, Ekran LCD, FlexInduction, Funkcja Booster, Funkcja krótkie czyszczenie, Funkcja reStart, Informacja o zużyciu energii, MoveMode Plus, Sygnalizacja akustyczna po zakończeniu pracy, Timer, Wykrywanie garnka oraz jego wielkości
*Uwaga: powyższe zestawienia tworzone są w oparciu o popularność produktów w porównywarkach cen (większa popularność, wyższa pozycja).
Porady przed zakupem (znacznie parametrów)
Miejsca grzejne: najpopularniejsze są płyty z 4 polami grzejnymi. Poza tym istnieją także modele z 2, 3, 5 oraz 6 polami. W sprzedaży dostępne są również urządzenia z dodatkowymi polami poszerzonymi (większe niż standardowe, w kształcie owalnym), np. 4 pola zwykłe + 2 pola poszerzone.
Pobór mocy: największą efektywność mają płyty indukcyjne (oddają najwięcej ciepła w stosunku do pobranej mocy). Nieco gorsze właściwości mają płyty ceramiczne. Z kolei najmniejszą efektywność ma płyta żeliwna.
Sposób sterowania: sterowanie płytą może odbywać się za pomocą pokręteł (w płytach żeliwnych) lub panelu dotykowego (w płytach indukcyjnych oraz ceramicznych).
Wielkość (WxSxG): szerokość płyt elektrycznych nie jest standaryzowana, tzn. może przyjmować różne wartości - od 20 do 100 cm. Z kolei głębokość ma zwykle około 60 cm (+/- kilka centymetrów), chociaż w sprzedaży znajdziemy urządzenia, których głębokość znacznie różni się od podanych wyżej 60 cm.
Szerokość oraz głębokość powinny być dopasowane do piekarnika, który znajduje się poniżej - ewentualnie do wymiarów blatu szafki, jeżeli płyta montowana jest w innym miejscu.
Opinie o produktach
-1[1]
Basia
2 lata temu
Wymieniam płytę gazową. Zastanawiam się czy nie lepiej kupić płytę elektryczną? Pytam pod kątem po pierwsze kosztów. Inną kwestią jest to, że estetyka takiej płyty jest dużo lepsze, a i samo użytkowanie jest bezpieczniejsze. Słyszałam także, że na takiej płycie mogę szybciej zagotować wodę, więc niby zalet jest bardzo dużo, ale czy faktycznie tak jest? Z góry dziękuję za porady.
Odpowiedz
-1[1]
Sylwek
2 lata temu
Około rok temu kupiłem płytę elektryczną, a dokładniej to indukcyjną. Też zrezygnowałem z gazu. Ciężko mi było porównać i kosztowało mnie to trochę pracy, bo notowałem wszystko sam, posługiwałem się też materiałami z Internetu i powiem Ci, że jest podobnie jeżeli chodzi o koszty - może trochę więcej zapłacisz za prąd, chociaż też nie wiem jak te wyliczenia wyglądałyby obecnie. Ja jednak pół roku temu założyłem fotowoltaikę i takie połączenie to w ogóle zmienia postać rzeczy, bo teraz to już nic nie płacę. Dlatego jak ktoś ma panele to wybór jest oczywisty.
Odpowiedz
Dodaj opinię do rankingu
Informujemy, iż wprowadzone przez Ciebie dane osobowe w powyższym formularzu komentarza będą wykorzystywane tylko w celu publikacji Twojej wypowiedzi na niniejszej stronie. Więcej informacji w polityce prywatności.
Pokaż więcej...
Zgadzam się na zapisywanie Cookie (możesz również nacisnąć "Krzyżyk", aby wyrazić zgodę):
Opinie o produktach