*Uwaga: powyższe zestawienia tworzone są w oparciu o popularność produktów w porównywarkach cen (większa popularność, wyższa pozycja).
Porady przed zakupem (znacznie parametrów)
Moc wyrażona w KM:
Do 2 KM - takie piły są zazwyczaj lekkie i przeznaczone do prac domowych i ogrodowych, takich jak przycinanie gałęzi, cięcie drobnego drewna na opał czy proste prace związane z pielęgnacją drzew. Są idealne dla użytkowników nieprofesjonalnych, którzy potrzebują narzędzia do sporadycznych prac.
Od 2 do 4 KM - piły o mocy w tym zakresie są bardziej wszechstronne, nadają się do
Ilość obrotów na min.:
Niskie obroty (do około 3000 obr./min) - takie piły są zazwyczaj używane do lżejszych prac, takich jak przycinanie gałęzi czy proste prace ogrodowe. Przy niższej prędkości obracania się łańcucha, cięcie może być mniej płynne, ale za to bardziej kontrolowane, co jest ważne przy precyzyjnych pracach.
Średnie obroty (3000-8000 obr./min) - większość pił spalinowych do użytku domowego i półprofesjonalnego pracuje w tym zakresie obrotów. Pozwala to na efektywne cięcie większości typów drewna z dobrą płynnością pracy, zapewniając równocześnie odpowiednią kontrolę nad procesem cięcia.
Wysokie obroty (powyżej 8000 obr./min) - piły przeznaczone do użytku profesjonalnego często osiągają wysokie prędkości obrotowe, co umożliwia szybkie i efektywne cięcie nawet bardzo grubych i twardych drewnianych bali. Wysokie obroty są kluczowe w pracach leśnych i przy intensywnym użytkowaniu, jednak wymagają od użytkownika doświadczenia i umiejętności w obsłudze takiej piły.
Dł. prowadnicy:
Prowadnice krótkie (do 360 mm) - piły z krótszymi prowadnicami są lżejsze, bardziej zwrotne i idealne do prac wymagających precyzji, takich jak przycinanie gałęzi, cięcie drewna na opał czy proste prace ogrodowe.
Prowadnice średniej długości (400-500 mm) - są to najczęściej wybierane prowadnice, oferujące dobry kompromis między wszechstronnością a kontrolą. Piły z prowadnicami o tej długości są odpowiednie do większości prac domowych i półprofesjonalnych, w tym do wyrębu mniejszych drzew, cięcia grubszego drewna na opał oraz prac remontowych i budowlanych.
Prowadnice długie (powyżej 500 mm) - piły z długimi prowadnicami są przeznaczone do ciężkich prac leśnych, w tym do wycinania dużych drzew i przecinania grubych kłód. Choć oferują one możliwość cięcia dużych kawałków drewna w jednym przejściu, wymagają one również większej siły i umiejętności obsługi.
Opinie o produktach
-1[3]
Darek
2 lata temu
Chciałbym sobie kupić taką niedrogą piłę spalinową, naprawdę nic wyszukanego, bo będę z niej korzystał sporadycznie i nie będę nią ścinał grubych, twardych drzew gdzieś w lesie - mieszkam co prawda na wsi, ale nie mam swojego lasu. Mam za to nieduży sad owocowy, gdzie także rośnie trochę nieowocowych drzew liściastych (jesiony, olchy). Nie mam zamiaru tego ścinać - po prostu czasami trzeba jakąś gałąź odciąć, a to też coś spadnie i pociąłbym. Nie chce za każdym razem wołać sąsiada z piłą, tylko raczej wolałbym sam. Tylko tak jak mówię - piła ma być tania (szkoda mi wydawać dużo pieniędzy na coś z czego będę korzystał może 3 razy w roku) i lekka.
Odpowiedz
-1[3]
Wojtek
2 lata temu
Jak do takiego okazyjnego użytku, to może coś na prąd? Są dużo słabsze niż spalinowe (w twoim przypadku i tak dadzą radę), ale lekkie i naprawdę niedrogie.
Odpowiedz
-1[3]
U.
2 lata temu
Tak, będzie wchodził na drzewo i plątał się w kablu. Miałem taką jakieś 10 lat temu. W ogóle niepraktyczne i cały czas trzeba uważać na przewód. Nie polecam.
Odpowiedz
-2[2]
Darek
2 lata temu
Sad jest duży. Nierealne jest doprowadzenie tam prądu, a poza tym jak pisze U. nie bez znaczenia są względy bezpieczeństwa. Kupię tylko spalinową!
Odpowiedz
0[4]
Norbert
2 lata temu
Weź zwykłą, marketową za 200 - 300 zł. Dostaniesz 2 lata gwarancji, a nawet jak się po tym czasie popsuje, co przy tak rzadkim używaniu i odpowiedniej konserwacji jest wątpliwe, to oddasz do naprawy, a jak ta okaże się zbyt droga, to po prostu kupisz nową w tej cenie. Jednak bardzo prawdopodobne jest, że będziesz z niej korzystał i 10 lat bez żadnych awarii.
Odpowiedz
-2[2]
W.
9 miesięcy temu
Jeżeli używał będzie rzadko, a dodatkowo trafi na solidny egzemplarz to pewnie długo na niej popracuje, chociaż wcale nie jest to takie pewne, bo piła może działać 2 - 3 lata, a wtedy to nawet naprawiać się nie opłaca. Z kolei gdy kupi coś z wyższej półki, da około 1000 zł, to i 15 lat na tym popracuje - oczywiście przy odpowiedniej konserwacji.
Odpowiedz
Dodaj opinię do rankingu
Informujemy, iż wprowadzone przez Ciebie dane osobowe w powyższym formularzu komentarza będą wykorzystywane tylko w celu publikacji Twojej wypowiedzi na niniejszej stronie. Więcej informacji w polityce prywatności.
Pokaż więcej...
Zgadzam się na zapisywanie Cookie (możesz również nacisnąć "Krzyżyk", aby wyrazić zgodę):
Opinie o produktach