*Uwaga: powyższe zestawienia tworzone są w oparciu o popularność produktów w porównywarkach cen (większa popularność, wyższa pozycja).
Porady przed zakupem (znacznie parametrów)
Sposób zasilania: radioodbiornik może być zasilany bezpośrednio z sieci elektrycznej, za pomocą baterii lub z akumulatora. Zasilanie sieciowe sprawdza się wtedy, gdy radio umieszczone jest blisko gniazda elektrycznego. Z kolei zasilanie bateryjne, to idealne rozwiązanie w podróży. Natomiast wbudowany akumulator można potraktować jako rozwiązanie kompromisowe (urządzenie będzie wymagało okresowego ładowania, analogicznie do telefonu).
Zakres częstotliwości: radia mogą obsługiwać sygnał FM (modulacja częstotliwościowa), AM (modulacja amplitudy), LW (fale długie), MW (fale średnie), SW (fale krótkie).
Najważniejsza jest oczywiście obsługa FM, która moduluje częstotliwości UKF, na których w Polsce nadawane są stacje radiowe.
Typ: wyróżniamy radia - kuchenne, przenośne, retro, łazienkowe oraz mini radia. Warto dodać, iż radioodbiorniki mogą posiadać wiele dodatkowych funkcji, np. często spotykany jest zegarek, budzik, termometr, a nawet cała stacja pogodowa. Czasami dostępne jest także wejście USB, które umożliwia podłączenie pendrive'a i słuchania muzyki.
Opinie o produktach
0[2]
Bartosz
2 lata temu
Kilka tygodni temu kupiłem sobie nieduże radyjko, ale dosyć dobrze wyposażone, bo zależało mi na tunerze obsługującym standard DAB+. Niestety okazało się, że w mojej lokalizacji nie odbieram ŻADNEJ stacji, która jest nadawana za pomocą tej technologii. Nie jest to na pewno wina radia, ani moich ustawień, bo podjechałem do znajomego w Częstochowie i u niego odbiera mnóstwo różnych kanałów - o większości nawet nie miałem pojęcia, że istnieją. Na szczęście mam wbudowany również tuner FM, który działa u mnie jak należy. Jest mi bardzo szkoda, bo mam drugi radioodbiornik, całkiem nowy, ale chodziło mi o odbiór DAB+ i się bardzo zawiodłem. Dlatego chcę na to zwrócić uwagę - jak będziecie kupować, to weźcie pod uwagę, że nie wszędzie będziecie mogli odbierać ten standard. Jednak trzeba przyznać, że bardzo długo to wszystko trwa. Od kilku lat się o tym słyszy, a zasięg nie jest wszędzie dostępny. Ma ktoś może informacje jak to będzie wyglądać docelowo? Czy cała Polska będzie pokryta, czy tylko duże miasta i okolice? Jest jakiś wiarygodny harmonogram? Można gdzieś zgłaszać, że w danym miejscu nie ma pokrycia?
Odpowiedz
-1[1]
witek
2 lata temu
Nie wiem, chyba mieszkasz w bardzo niedogodnym miejscu ... Generalnie jak się patrzy na mapki to pokrycie jest bardzo dobre obecnie. Mało jest takich miejsc, gdzie nie dociera sygnał.
Odpowiedz
-1[1]
Mariusz
2 lata temu
Mogę powiedzieć, że mieszkam na peryferiach, mam daleko do dużych miast, odbieram sygnał cyfrowy w idealnej jakości...
Odpowiedz
-1[1]
miłosz
10 miesięcy temu
Ja także potwierdzam, że u mnie działa. Mieszkam 50 km od większego miasta (Bydgoszcz jest najbliżej) i na moim radioodbiorniku DAB+ odbiera bez problemu. Poszukaj jednak mapki z zasięgiem, bo z tego co wiem, to nadal jest całkiem dużo białych plam i być może akurat Ty w takiej się znajdujesz. Być może takie sytuacje trzeba zgłaszać, bo za kilka lat planowane jest całkowite wyłączenie analogowego radia i zostanie nam tylko cyfrowe.
Odpowiedz
Dodaj opinię do rankingu
Informujemy, iż wprowadzone przez Ciebie dane osobowe w powyższym formularzu komentarza będą wykorzystywane tylko w celu publikacji Twojej wypowiedzi na niniejszej stronie. Więcej informacji w polityce prywatności.
Pokaż więcej...
Zgadzam się na zapisywanie Cookie (możesz również nacisnąć "Krzyżyk", aby wyrazić zgodę):
Opinie o produktach