*Uwaga: powyższe zestawienia tworzone są w oparciu o popularność produktów w porównywarkach cen (większa popularność, wyższa pozycja).
Porady przed zakupem (znacznie parametrów)
Maks. rozdzielczość: jest to maksymalna rozdzielczość jaką jest wstanie przyjąć projektor z zewnętrznego źródła.
Natywna rozdzielczość: to rozdzielczość jaką projektor może wyświetlić na ekranie. Jeżeli na przykład rozdzielczość maksymalna wynosi 1920x1080, a natywna 800x600, to oznacza to, iż do naszego projektora możemy podłączyć sygnał full HD (1920x1080), jednak urządzenie przetworzy go i na ekranie wyświetli obraz w rozdzielczości 800x600.
Mechanizm: parametr odnosi się do sposobu generowania obrazu. W rankingu wzięto pod uwagę technologie: 3D, DLP, LCD, LED, D-ILA, Laser / LED. W sprzedaży dominuje DLP.
Maks. kontrast: parametr określa ile razy najjaśniejszy fragment obrazu jest jaśniejszy od najciemniejszego. Jeżeli jasność maksymalna to 4 000 lum., a minimalna to 2 lum., to kontrast wyniesie - 4 000 / 2, czyli 2000:1. Im większy kontrast tym lepiej.
Jasność: określa jak jasny obraz jest wstanie wyświetlić projektor. Jasność oznaczamy w jednostkach zwanych lumenami. Im więcej lumenów, tym możliwość uzyskania jaśniejszego obrazu. Starajmy się wybierać możliwie jasne modele, zwłaszcza gdy urządzenie będzie pracować przy dużej ilości światła zewnętrznego.
Korekcja Keystone : gdy ustawimy projektor pod innym kątem niż 90 stopni w stosunku do ekranu, to wyświetlany obraz będzie zniekształcony (będzie przypominał trapez). Dzięki funkcji korekcji możemy to zniekształcenie zniwelować, a nawet usunąć całkowicie.
Porty HDMI: podłączymy do nich zewnętrzne źródła obrazu i dźwięku, np. z kamery, odtwarzacza DVD, konsoli PlayStation itp. Projektor powinien posiadać przynajmniej dwa porty HDMI.
Opinie o produktach
-3[3]
ernest
2 lata temu
Czy byłaby możliwość zakupu projektora, ale takiego taniego, którego cena nie przekraczałaby 1000 zł? Ja wiem, że są takie, ale żeby jakość jaką można z nich uzyskać była w miarę zadowalająca... Nie mam na myśli puszczania filmów, a jedynie prezentacji przygotowanych w PowerPoint lub jego odpowiednikach. Co prawda czasami włączymy jakieś krótkie wideo, ale będą to filmiki instruktarzowe, których jakość nie musi być oszałamiająca - ważne, żeby było widać co aktualnie się dzieje. Do laptopa będziemy oczywiście podłączać projektor poprzez HDMI. Idealnie jakby dało się uzyskać jakość Full HD, chociaż wiem, że w tej cenie może być z tym problem. Mam jeszcze jedno wymaganie, które też będzie trudne do zrealizowania... Projektor będzie z pewnością uruchamiany w warunkach większego oświetlanie (jasności w pomieszczeniu), gdyż będziemy robić prezentacje podczas dnia w różnych miejscach, które nie jesteśmy sobie w stanie wybrać. Dlatego musi to być projektor, który chociaż w minimalnym stopniu zapewni odpowiednią jasność.
Odpowiedz
-3[3]
bolo
2 lata temu
Te modele powinny sobie poradzić, chociaż ja dołożyłbym jeszcze do tego 500 zł, bo wtedy będziesz miał do wyboru więcej modeli. - KODAK Mini Portable - Philips PicoPix Micro 2 - Optoma S400
Odpowiedz
Dodaj opinię do rankingu
Informujemy, iż wprowadzone przez Ciebie dane osobowe w powyższym formularzu komentarza będą wykorzystywane tylko w celu publikacji Twojej wypowiedzi na niniejszej stronie. Więcej informacji w polityce prywatności.
Pokaż więcej...
Zgadzam się na zapisywanie Cookie (możesz również nacisnąć "Krzyżyk", aby wyrazić zgodę):
Opinie o produktach
- KODAK Mini Portable
- Philips PicoPix Micro 2
- Optoma S400