Mamy prawie 500 poradników i rankingów oraz około 10 tyś. ocen produktów!

Logo strony Strefa Zakupowa
Rejestruj
Zmień czcionkę:

Ranking lornetek nocnych listopad 2022 *

Ostatnia aktualizacja rankingu:

1. Steiner Nighthunter 8x56

Steiner Nighthunter 8x56
Przybliżenie: 8x
Obiektyw o średnicy: 56 mm
Odległość min.: 10
Liniowe pole widzenia: 112 / 1000 m
Zastosowanie: myśliwskie, nocne
Azot: tak
Podpięcie do statywu: tak
Masa: 1090
Wielkość: 200 × 212
od 4 900,00 zł

2. Dorr Alpina Pro 10-30x60 GA

Dorr Alpina Pro 10-30x60 GA
Przybliżenie: 10-30x
Względna jasność: 36 - 4
Obiektyw o średnicy: 60 mm
Kątowe pole widzenia: 3.4°
Liniowe pole widzenia: 60 / 1000 m
Pryzmat: Porro
Zastosowanie: nocne
Stabilizator obrazu: nie
Azot: nie
Sprawność zmierzchowa: 24.5 - 42.4
Podpięcie do statywu: nie
Kolor obudowy: Czarno-zielony
Masa: 870g
Wielkość: 230 × 210
od 589,00 zł

Ranking popularności producentów urządzeń

Zestawienie tabelaryczne producentów w TOP 2
PozycjaProducentIlość urządzeńUdział procentowy
1.Steiner150%
2.Dorr150%

*w oparciu o popularność w sklepach / porównywarkach internetowych (większa popularność wyższa pozycja)

 

Najlepsze opinie ↑

0[0]
Majka 2 miesiące temu
Nie ma lornetki, która poradziłaby sobie w nocy, tzn. gdy jest naprawdę ciemno, czyli mamy nów, nic blisko nie świeci … Tutaj bardziej chodzi o słabe oświetlenie, czyli coś tam widać gdzieś daleko, to wtedy owszem, ale inaczej nie łudźcie się nawet.
Odpowiedz
0[0]
Stasiu 2 miesiące temu
Ale chyba wszyscy o tym wiedzą, bo niby co ma przybliżyć jak nic nie widać … Normalne że trochę światła musi być, bo tam nie ma nic poza optyką co wpłynęłoby na widoczność. Powiedzmy że przy danej porcji światła zwykła lornetka pokaże niewiele, a taka przystosowana do takich warunków już dużo więcej.
Odpowiedz
0[0]
Markus 2 miesiące temu
Nie kombinujcie za bardzo ... Lornetki nocne to po prostu takie, które są bardzo jasne, czyli mają duże obiektywy i źrenicę wyjściową 5 - 7 mm. Jednak nie spodziewajcie się, że zobaczycie dużo w nocy. O zmierzchu / świcie owszem różnicę poczujecie, jednak noc to noc - lornetka nie wniesie dużo, chyba że będzie pełnia, albo jakieś inne źródło światła w pobliży - inaczej po prostu jakiej byście lornetki nie użyli, to nic nie zobaczycie. W nocy to tylko pomoże Wam noktowizor, który dzięki elektronice wzmacnia dochodzące fale elektromagnetyczne, ale wykorzystując samą optykę (lornetka) niewiele zdziałacie.
Odpowiedz
+1[1]
Natan 6 miesięcy temu
Proszę o lornetkę, która będzie stosunkowo dobrze radzić sobie przy słabym oświetleniu - zmierzch / świt. Potrzebna mi będzie do obserwacji zwierząt, a te wiadomo zwykle lubią się pokazywać o tych porach. Mieszkam na wsi i mam za domem w odległości około 300 metrów las, a przed nim łąkę i tam lubią pojawiać się sarny / jelenie, a czasami nawet dziki wychodzą. Oczywiście będę też patrzył na inne rzeczy w ciągu dnia, ale wiadomo, że jak lornetka będzie sobie dobrze radzić w nocy, to i przy dobrym oświetleniu też raczej nie będzie z nią problemów. Lornetka powinna być możliwie lekka, chyba że będzie do niej można kupić jakiś statyw, bo stanie z nią przez 10 minut i trzymanie w rękach może być mało komfortowe. Cena jaka mnie interesuje to 500 zł.
Odpowiedz
0[0]
Julek 2 miesiące temu
Jeżeli lornetka ma sprawdzić się przy słabym oświetleniu, to przede wszystkim musi mieć jak największą średnicę obiektywu, żeby wpadało do niej dużo światła i tutaj trochę jedno wyklucza drugie, bo piszesz że ma być lekka, a takie lornetki z oczywistych powodów nie są lekkie - chyba że dasz statyw, ale w praktyce wiem, że ze statywu korzysta się rzadko, bo jest problematyczny. Zwykle to jest tak, że się gdzieś idzie, lornetka w pokrowcu i szybko się wyjmuje i patrzy, a gdzie tam jeszcze dźwigać statyw, rozkładać go ...
Odpowiedz
0[0]
Wiwiat 2 miesiące temu
Taka można powiedzieć klasyczna do nocnych obserwacji to 8×56. Powiększenie niezbyt duże, ale wystarczające w większości przypadków, ale co ważniejsze, to nie drży obraz w ręce, nawet jak człowiek chodzi po trudnym terenie, jest zmęczony, to i tak sprawna ręka utrzyma stabilny obraz. Obiektyw 56 mm jest duży, a tym samym wpada do środka dużo światła.
Odpowiedz

Dodaj opinię o rankingu


Wyślij
Anuluj
Informujemy, iż wprowadzone przez Ciebie dane osobowe w powyższym formularzu komentarza będą wykorzystywane tylko w celu publikacji Twojej wypowiedzi na niniejszej stronie. Więcej informacji w polityce prywatności.