*Uwaga: powyższe zestawienia tworzone są w oparciu o popularność produktów w porównywarkach cen (większa popularność, wyższa pozycja).
Porady przed zakupem (znacznie parametrów)
Dł. działania przy maks. obciążeniu: określa czas pracy zasilacza przy maksymalnym obciążeniu, tzn. takim, jaki został podany w specyfikacji urządzenia, np. 300 W. Należy także zwrócić uwagę na czas pracy przy niepełnym obciążeniu, np. 50%, bo zwykle jest on wyraźnie dłuższy. Do podstawowych zastosowań wystarczy UPS, który jest w stanie podtrzymać zasilanie przez około 5 minut. Pozwoli to na przykład na zapisanie stanu gry, edytowanych dokumentów itp.
Rzeczywista moc: to moc jaką zasilacz UPS może oddać do podłączonych urządzeń. Wyrażamy ją w Watach. Należy mieć na uwadze, że zawsze należy wybierać zasilacze o około 20% większej mocy, niż moc urządzeń, które chcemy podpiąć.
Pozorna moc: podawana w Woltoamperach (VA). Przyjmuje dużo wyższe wartości niż moc rzeczywista. Posługując się mocą pozorną trudno jest wskazać zasilacz, które będzie odpowiedni dla danego sprzętu.
Opinie o produktach
-1[3]
Jjjj
1 rok temu
@Wojtek Ale dlaczego chcesz reklamować? Za krótko trzyma? Nie piszesz nic o mocy UPS-a, ani o poborze prądu przez twój komputer, więc ciężko powiedzieć czy trzyma tyle ile powinien, czy ma dłużej. Jednak jeżeli kupiłeś UPS za kilkaset złotych, a masz standardowy zestaw komputerowy (~500 W), to dłużej ci oczywiście nie podtrzyma. Takie urządzenia kupuje się po to, żebyś miał czas w sytuacji przerw w dostawie prądu, na zapisanie swojej pracy i spokojne wyłączenie komputera, a 6 minut w twoim przypadku w zupełności do tego wystarczy, więc nie rozumiem w czym problem.
Odpowiedz
-1[3]
Wojtek
1 rok temu
Kupiłem kilka dni temu UPS, chciałem sprawdzić jak długo mi będzie trzymał, wyłączyłem zasilanie z sieci, ale niestety był w stanie podtrzymać mój komputer przez zaledwie 6 minut (sprawdzałem ze stoperem) - oczywiście UPS był w pełni naładowany. Czy mam go reklamować? Bardzo proszę poradę.
Odpowiedz
-2[2]
Vvv
11 miesięcy temu
Zasilacze UPS za kilkaset złotych nie pozwalają na podtrzymywanie napięcia przez dłuższy czas. Nie jest to bynajmniej ich wadą, gdyż właśnie do tego zostały stworzone, aby można było w kontrolowany sposób zamknąć komputer nie tracąc aktualnej pracy. Oczywiście można wyposażyć się w bardziej pojemny UPS, za pomocą którego będziesz mógł awaryjnie pracować nawet i godzinę, tylko czy jest to uzasadnione w kontekście ich ceny? Za takie urządzenie trzeba zapłacić 3 - 5 tyś. zł.
Odpowiedz
-2[2]
darek
3 lata temu
Ja korzystam z UPS Armac według mnie są to jedne z lepszych UPS-ów, ciche i niedrogie.
Odpowiedz
Dodaj opinię do rankingu
Informujemy, iż wprowadzone przez Ciebie dane osobowe w powyższym formularzu komentarza będą wykorzystywane tylko w celu publikacji Twojej wypowiedzi na niniejszej stronie. Więcej informacji w polityce prywatności.
Pokaż więcej...
Zgadzam się na zapisywanie Cookie (możesz również nacisnąć "Krzyżyk", aby wyrazić zgodę):
Opinie o produktach