*Uwaga: powyższe zestawienia tworzone są w oparciu o popularność produktów w porównywarkach cen (większa popularność, wyższa pozycja).
Porady przed zakupem (znacznie parametrów)
Użyty materiał: tańsze modele podkładek zwykle wykonane są z plastiku (np. ABS). Jest on lekki i stosunkowo tani. Z kolei w podkładach z wyższej półki wykorzystuje się metal (zwykle jest to aluminium). Jest on trwalszy niż plastik i lepiej przewodzi ciepło, co poprawia jakość chłodzenia. Takie podkładki są jednak droższe i cięższe niż ich plastikowe odpowiedniki. Warto pamiętać, że wiele modeli podkładek jest połączeniem elementów metalowych z plastikowymi.
Głośność: poziom hałasu jest mierzony w decybelach (dB). Podkładki uważane za ciche zwykle generują do 20-25 dB, podczas gdy głośniejsze modele mogą przekraczać 30 dB. Źródłem hałasu w podkładkach chłodzących są oczywiście wentylatory. Niektóre modele mają wentylatory zaprojektowane tak, aby minimalizować hałas, na przykład poprzez zastosowanie cichych łożysk czy specjalnych łopatek wentylatora. Co ciekawe, zwykle podkładki z większą liczbą mniejszych wentylatorów są cichsze niż te z jednym dużym wentylatorem przy tej samej wydajności chłodzenia.
Rozmiar laptopa: podkładki chłodzące są zazwyczaj zaprojektowane do współpracy z laptopem o konkretnych rozmiarach, np. 13, 15,6 czy 17 cali. Ważne jest, aby wybrać podkładkę, której rozmiar odpowiada rozmiarowi laptopa.
Opinie o produktach
0[2]
Mateusz
2 lata temu
Muszę sobie kupić podstawkę chłodzącą pod laptopa. Mam dosyć wydajne podzespoły (procesor Intel Core i7 / karta graficzna GeForce GTX 1070), jednak przy wymagających grach wszystko zaczyna się przycinać - chociaż przez mniej więcej pierwszą godzinę wszystko działa dosyć płynnie. Potem zaczynają się problemy. Po próbach ustalenia gdzie leży przyczyna okazało się, że właśnie bardzo rośnie temperatura podzespołów - zwłaszcza karty graficznej. Przedmuchanie wentylatorów sprężonych powietrzem trochę poprawiło sytuację, ale nie całkiem. Dlatego zdecydowałem się właśnie na podkładkę chłodzącą. Mam do wydania 100 zł. Proszę o propozycję. Chodzi o laptopa z przekątną ekranu 17 cali.
Odpowiedz
-1[1]
bb
10 miesięcy temu
Według mnie masz po prostu uszkodzoną kartę graficzną, co powoduje taki wzrost temperatury, albo laptop znajduje się w miejscu, w którym utrudnione jest odprowadzanie ciepła. Możesz oczywiście kupić podkładkę, co pewnie trochę pomoże, ale i tak nie usunie pierwotnego problemu. Laptop jest tak zaprojektowany, że ma się nie przegrzewać, chyba że go podkręcasz, to wtedy trzeba się posiłkować podkładkami itp.
Odpowiedz
Dodaj opinię do rankingu
Informujemy, iż wprowadzone przez Ciebie dane osobowe w powyższym formularzu komentarza będą wykorzystywane tylko w celu publikacji Twojej wypowiedzi na niniejszej stronie. Więcej informacji w polityce prywatności.
Pokaż więcej...
Zgadzam się na zapisywanie Cookie (możesz również nacisnąć "Krzyżyk", aby wyrazić zgodę):
Opinie o produktach