*Uwaga: powyższe zestawienia tworzone są w oparciu o popularność produktów w porównywarkach cen (większa popularność, wyższa pozycja).
Porady przed zakupem (znacznie parametrów)
CPU: na rynku mamy do czynienia tak naprawdę tylko z dwoma liczącymi się producentami procesorów - firmą Intel oraz AMD.
Intel (Core i3, i5, i7, i9) - oferuje różne poziomy wydajności, od modeli i3, które są bardziej podstawowe i ekonomiczne, po wysoce wydajne i7 i i9, idealne do zadań wymagających dużych mocy obliczeniowych, takich jak obróbka grafiki, edycja wideo czy zaawansowane gry.
AMD (Ryzen 3, 5, 7, 9) - oferuje podobnie szeroki zakres wydajności co procesory Intela ? od podstawowych modeli Ryzen 3, przez średni zakres wydajności Ryzen 5 i 7, po topowe Ryzen 9. Są cenione za dobry stosunek ceny do wydajności, zwłaszcza w zastosowaniach multimedialnych i gamingowych.
Dysk:
mała pojemność (od 500 GB do 1 TB) - są zazwyczaj wystarczające dla podstawowych zastosowań, takich jak praca biurowa, przeglądanie Internetu i podstawowe aplikacje.
średnia pojemność (od 1 TB do 2 TB) - oferują więcej miejsca na przechowywanie dużych kolekcji plików, zdjęć, muzyki, oraz instalację większej liczby aplikacji i gier.
duża pojemność (powyżej 2 TB) -
RAM:
4 GB - podstawowa pojemność, wystarczająca dla bardzo podstawowych zastosowań, takich jak przeglądanie Internetu, proste aplikacje biurowe i media społecznościowe. Może jednak nie być odpowiednia dla bardziej wymagających zadań.
8 GB - wystarczająca pojemność dla większości użytkowników domowych i biurowych. Zapewnia płynne działanie przy codziennym użytkowaniu, umożliwiając
Napęd optyczny: z biegiem czasu staje się coraz mniej powszechny ze względu na rosnącą popularność przechowywania danych w chmurze i cyfrowej dystrybucji oprogramowania.
System:
Windows 10/11 - najnowsze wersje systemu operacyjnego od Microsoftu, oferują wszechstronne możliwości zarówno dla użytkowników domowych, jak i profesjonalnych. Windows charakteryzuje się szeroką kompatybilnością z różnorodnym oprogramowaniem i sprzętem, oferując bogaty wybór aplikacji, gier oraz narzędzi produkcyjnych.
macOS - system operacyjny od Apple, dostępny wyłącznie na komputerach Mac, w tym w modelach all-in-one takich jak iMac. macOS jest ceniony za swoją stabilność, bezpieczeństwo oraz intuicyjny interfejs użytkownika. System jest ściśle zintegrowany z innymi produktami Apple, co jest dużą zaletą dla użytkowników ekosystemu Apple.
Linux - system operacyjny o otwartym kodzie źródłowym. Linux jest popularny wśród programistów i użytkowników zaawansowanych ze względu na jego elastyczność i bezpieczeństwo. Dostępne są różne dystrybucje Linuxa, takie jak Ubuntu, Fedora czy Debian, każda z nich oferująca własny zestaw narzędzi i interfejs użytkownika.
Chrome OS - system operacyjny od Google, zbudowany wokół przeglądarki Chrome i usług internetowych. Chrome OS jest zaprojektowany do szybkiego i bezpiecznego dostępu do Internetu, aplikacji webowych oraz usług w chmurze. Jest to dobry wybór dla użytkowników, którzy większość swojej pracy wykonują online.
WLAN - przewodowa / bezprzewodowa:
Karty przewodowe (Ethernet)- są zazwyczaj bardziej niezawodne i oferują wyższą prędkość transmisji danych w porównaniu do sieci bezprzewodowych, co jest szczególnie ważne w środowiskach biznesowych lub grach online. Karty sieciowe Ethernet w komputerach mogą obsługiwać różne prędkości, od 10/100 Mbps do 1 Gbps i więcej, w zależności od specyfikacji karty i infrastruktury sieciowej.
Karty bezprzewodowe (WiFi) - umożliwiają bezprzewodowe połączenie z siecią internetową, a także z innymi urządzeniami w sieci lokalnej. Połączenia Wi-Fi zapewniają większą swobodę umiejscowienia komputera, eliminując potrzebę doprowadzania kabla. Nowoczesne karty Wi-Fi obsługują różne standardy, takie jak 802.11n, 802.11ac (Wi-Fi 5) oraz najnowszy 802.11ax (Wi-Fi 6).
Grafika:
Zintegrowana - jest połączona na stałe z płytą główną lub procesorem. Oferuje podstawową wydajność graficzną, która jest wystarczająca do codziennych zadań takich jak przeglądanie Internetu, praca z aplikacjami biurowymi, odtwarzanie filmów i proste gry. Przewagą kart zintegrowanych jest niższe zużycie energii oraz niższy koszt całkowity komputera. Popularne rozwiązania zintegrowane to Intel HD Graphics, Intel Iris Graphics oraz AMD Radeon Graphics.
Dedykowana - posiadają własny procesor graficzny (GPU) oraz niezależną pamięć RAM, co przekłada się na znacznie wyższą wydajność w porównaniu z kartami zintegrowanymi. Są one niezbędne dla profesjonalistów zajmujących się grafiką komputerową, edycją wideo, renderowaniem 3D oraz dla graczy, którzy chcą uruchamiać bardziej wymagające gry.
Parametry monitora:
Małe (do 21,5 cala) - są odpowiednie przy małej ilości miejsca lub dla osób, które potrzebują komputera do podstawowych zastosowań biurowych i internetowych.
Średnie (22 do 27 cali) - najpopularniejszy rozmiar w komputerach all-in-one, zapewniający dobry balans między przestrzenią roboczą a zajmowaną ilością miejsca.
Duże (powyżej 27 cali) - idealne dla profesjonalistów zajmujących się grafiką, edycją wideo lub dla użytkowników, którzy pragną większych doznań podczas gier lub oglądania filmów.
Opinie o produktach
0[2]
włosek
11 miesięcy temu
Jestem trochę sceptyczny jeżeli chodzi o takie komputery. Przede wszystkim jak wygląda sytuacja z temperaturą pracy takiego komputera? Od 25 lat korzystam z komputera stacjonarnego, tzn. już chyba z 5 miałem, ale pamiętam, że zawsze był problem z utrzymaniem odpowiednio niskiej temperatury, zwłaszcza jak grało się w wymagające gry, a dodatkowo podkręcało się CPU/GPU. Mam pewne obawy, że w tak małej obudowie wszystko się wręcz gotuje... W zasadzie to mógłbym sobie kupić kolejnego peceta, ale jednak kusi możliwość posiadania wszystkiego w monitorze, bo jaka jest to oszczędność miejsca i nie słychać tych wentylatorów... Proszę o opinię osoby, które takie komputery all in one posiadają, ale rzeczywiście używają ich do wymagających zadań, np. gry, programy do renderowanie itd. Czy macie problemy ze zbyt wysoką temperaturą?
Odpowiedz
-1[1]
bab
7 miesięcy temu
Nic się nie gotuje, chłodzenie mają dobre, jedyna ich wada to dużo wyższa cena niż w porównywalnych pod względem parametrów komputerach stacjonarnych, bo wiadomo, że trzeba bardziej przyłożyć się do upakowania wszystkich podzespołów w dużo mniejszej objętości, a poza tym właśnie pomyśleć nad bardziej efektywnych chłodzeniem, co oczywiście wszystko razem podnosi koszty.
Odpowiedz
0[2]
małgosia
2 lata temu
Chcemy kupić do firmy 4 komputery all-in-one. Zajmujemy się tworzeniem projektów architektonicznych domów. Korzystamy w zasadzie tylko z jednego specjalistycznego programu, w którym można wykonywać wizualizacje 3D domów i myślę, że to właśnie ten program byłby najbardziej wymagającym dla komputerów. Wiem, że wychodzą z użycia, ale potrzebujemy napędów DVD. Do tego oczywiście przynajmniej 4 porty USB (chociaż jeden USB typu C) oraz wyjście słuchawkowe. Ekran między 27 a 32 cale, dobrej jakości, żeby ładnie wszystko odwzorowywał - najlepiej w rozdzielczości 4K. Karta graficzna dedykowana, chyba że zintegrowana też poradzi sobie z programem 3D - nie znam się za bardzo na tym. Cena jaka by nas interesowała to nie więcej jak 5 tyś. złotych brutto.
Odpowiedz
Dodaj opinię do rankingu
Informujemy, iż wprowadzone przez Ciebie dane osobowe w powyższym formularzu komentarza będą wykorzystywane tylko w celu publikacji Twojej wypowiedzi na niniejszej stronie. Więcej informacji w polityce prywatności.
Pokaż więcej...
Zgadzam się na zapisywanie Cookie (możesz również nacisnąć "Krzyżyk", aby wyrazić zgodę):
Opinie o produktach